- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Co z przychodnią lekarza rodzinnego w Otorowie? Dzisiaj odbyło się ważne spotkanie

Jest duża szansa, że wkrótce lekarz rodzinny ponownie wróci do przychodni w Otorowie.

Przypomnijmy, że 31 grudnia swoją praktykę lekarską w Otorowie zakończył dr Waldemar Janaszak, który przez lata prowadził tamtejszy ośrodek zdrowia.

Dzisiaj Starosta Szamotulski Beata Hanyżak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek spotkali się z sołtysami oraz z radnymi – przedstawicielami wsi, których mieszkańcy są zainteresowani dalszymi losami przychodni lekarza rodzinnego w Otorowie.

- Reklama -

W spotkaniu uczestniczyła także osoba, z którą od grudnia w stałym kontakcie starosta i burmistrz koordynują działania związane z uzyskaniem kontraktu. Wyjaśniono wszystkie kwestie dotyczące stron tego postępowania.

Zwrócono uwagę na przychylność Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. „Tylko wspólne konkretne starania dają wymierne efekty” – stwierdziła starosta Beata Hanyżak. „Mamy nadzieję, że od 1 marca gabinet lekarza w Otorowie będzie już przyjmował naszych mieszkańców” – dodał burmistrz Włodzimierz Kaczmarek.

Planowane jest działanie filii w Otorowie trzy dni w tygodniu. Na wniosek radnego powiatowego Piotra Michalaka ustalono, że dodatkowo do momentu uzyskania stosownej liczby deklaracji udzielane będą teleporady dla mieszkańców w pozostałe dwa dni.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe