- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Ciekawy program dla Kół Gospodyń Wiejskich od Fundacji Biedronka

Ruszyła rekrutacja do nowej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki, który prowadzony jest wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich. Mogą one otrzymać aż 4000 złotych dofinansowania na organizację spotkań przy wspólnym stole z seniorami ze swojego regionu. 

Program „Danie Wspólnych Chwil” ma na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych z małych miejscowości, zachęcanie ich do wyjścia z domu, a także zwracanie uwagi na kwestię prawidłowego żywienia. Ponadto, projekt ma aktywizować lokalny potencjał, zarówno kulinarny, jak i w wymiarze społecznym. Koła Gospodyń Wiejskich, które uczestniczą w akcji, średnio raz w miesiącu organizują spotkania przy wspólnym stole, na które zapraszają osoby 60+ mieszkające w pojedynkę lub potrzebujące towarzystwa.

- Reklama -

Koła Gospodyń Wiejskich dostają od Fundacji Biedronki kod na zakupy do Biedronki, dzięki któremu mogą nabyć produkty potrzebne do przygotowania spotkań z seniorami. Koła mają dowolność w sposobie układania menu spotkań, choć oczywiście mogą liczyć na przykładowe jadłospisy od Fundacji Biedronki, w tym przepisy na zdrowsze wersje popularnych potraw. W czasie programu otrzymują również wsparcie merytoryczne w kontekście żywienia osób starszych. Do ich dyspozycji jest dietetyk, z którym organizowane są szkolenia online. Pomocą służy również ambasador akcji – Jakub Kuroń, znany kucharz należący do legendarnej rodziny Kuroniów.

Dlaczego warto wziąć udział w kolejnej edycji programu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki? Najcenniejsza wydaje się radość, którą daje wspólna biesiada, uśmiech drugiego człowieka i dobre jedzenie. Dzięki takim pozornie zwyczajnym gestom seniorzy mogą poczuć się ważni, docenieni. Przy odrobinie zaangażowania możecie razem ze swoim Kołem podarować seniorom wspólne chwile, które dla wielu z nich są bezcenne – Jakub Kuroń, ambasador programu

W poprzedniej edycji, Koła uczestniczące w programie, miały możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania był warsztat na żywo z Jakubem Kuroniem oraz gadżety programu „Danie Wspólnych Chwil”, jak i książki kucharskie z autografem ambasadora.

„Danie Wspólnych Chwil” to wspaniała inicjatywa, która aktywizuje seniorów oraz integruje lokalną społeczność. Dla naszego koła było to niesamowite przeżycie, pełne radości i wzruszeń, dlatego też bez wahania zgłaszamy się do kolejnej edycji. Wspaniale jest działać na rzecz seniorów i widzieć ich szczęście – Joanna Niewiadomska z Koła Gospodyń Wiejskich Dzikowianki, które zajęło pierwsze miejsce w konkursie pilotażowej edycji programu.

Dane dotyczące pilotażowej edycji programu Danie Wspólnych Chwil

Atrakcje przewidziane są również w kolejnej edycji akcji „Danie Wspólnych Chwil” –  w tym szkolenia, podczas których Jakub Kuroń podzieli się z uczestnikami projektu rodzinnymi tajemnicami kulinarnymi.

Jak zgłosić się do programu?

Aby zgłosić się do programu należy wejść na stronę www.daniewspolnychchwil.pl i wypełnić formularz kwalifikacyjny. W tegorocznej edycji przewidziane jest miejsce dla ponad 500 Kół. Uwaga, liczy się kolejność zgłoszeń.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe