- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

By uniknąć kary podszywał się pod swojego znajomego

W minioną niedzielę, w okolicy przejazdu kolejowego w Piaskowie dzielnicowi z Szamotuł zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu nagle zaczął iść w innym kierunku.

Zachowanie pieszego wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy postanowili go wylegitymować. Mężczyzna przedstawił się jako 23-letni mieszkaniec Baborówka, policjanci sprawdzili go pod kątem posiadania narkotyków, w jego kurtce znaleźli woreczki strunowe, w których jak sam oświadczył znajdowała się amfetamina oraz marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szamotulskiej jednostki Policji. Policjanci pojechali sprawdzić wskazane przez zatrzymanego miejsce zamieszkania. Tam okazało się, iż 23-latek, którego dane podawał zatrzymany śpi w domu. Policjanci ujawnili, iż zatrzymany wprowadził ich w błąd co do swoich danych osobowych. Okazało się, iż zatrzymany z narkotykami, to 22-letni mieszkaniec Brodziszewa. Mężczyzna przyznał policjantom, iż celowo wprowadził ich w błąd co do swoich danych. 22-latek był poszukiwany w celu odbycia kary ponad roku więzienia i chciał w ten sposób uniknąć doprowadzenia do aresztu. Policjanci nie dali się jednak oszukać.

Mężczyzna nie wyszedł dobrze na próbie oszustwa. Usłyszał dodatkowe zarzuty. 22-latek jest podejrzewany o wprowadzenie w błąd policjantów podczas legitymowania, o podrobienie protokołów przeszukania i zatrzymania (poprzez podanie fałszywych danych i podrobienie podpisu innej osoby) oraz o posiadanie narkotyków. – informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach

- Reklama -

Poszukiwany trafił do więzienia na ponad rok, za przestępstwo popełnione w niedzielę grozi mu kolejna sprawa i kara.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe