- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Burmistrz, starosta i policjanci rozdawali odblaski

Polecamy

W ramach akcji „ZNICZ” policjanci z powiatu szamotulskiego dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Funkcjonariusze rozdawali kamizelki odblaskowe, aby piesi oraz rowerzyści byli widoczni na drogach.

Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach  razem z profilaktykiem postawili na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mając na uwadze duże skupienie ludzi w  okolicy szamotulskiego cmentarza funkcjonriusze rozdawali kamizelki odblaskowe. Celem tych działań było uświadomienie ludziom, jak ważne są odblaski, które zdecydowanie poprawiają widoczność na drodze po zmroku.

Korzystając z okazji, funkcjonariusze informowali mieszkańców o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Warto jednak nosić je nie tylko w miejscach, w których wymagają tego przepisy. Aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, dobrze jest być widocznym również na terenie zabudowanym.

- Reklama -

Policjanci rozmawiali również z mieszkańcami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na temat bezpieczeństwa mienia. Mundurowi przypominali m. in., aby uważać na zatłoczonych cmentarzach, aby nie paść ofiarą kieszonkowców.

Mamy nadzieję, że te profilaktyczne działania wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu szamotulskiego.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -