- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Budżet Obywatelski: lista projektów wybranych do głosowania

Dzisiaj poznaliśmy listę projektów wybranych do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców miasta i gminy przeznaczono kwotę 500 tys. zł.

Na realizację zadań o charakterze ogólnogminnym na terenie miasta Szamotuły wydzielono kwotę 300 000 zł, na realizację zadań na obszarze sołectw kwotę 200 000 zł. Głosowanie na wybrane projekty potrwa od 8 do 20 października 2018 roku. Każdy mieszkaniec gminy Szamotuły może, za pośrednictwem strony: szamotuly.budzet-obywatelski.org, oddać głos na jeden z projektów realizowanych na obszarze miasta oraz na jeden z projektów realizowanych na obszarze sołectw. Wyniki głosowania poznamy 31 października br.

- Reklama -

Lista projektów sołeckich:

  • Oświetlenie ulic w miejscowości Kępa – Oświetlenie ulicy Szafirowej, Koralowej, Diamentowej, Szmaragdowej, Rubinowej, Perłowej i Turkusowej w miejscowości Kępa. Kosz projektu: 150 tys. zł.
  • Przyjazne boisko sportowe w Śmiłowie – Zakup i montaż piłkochwytu 30m wys. 6m oraz 2 kabin dla zawodników rezerwowych. Kosz projektu: 30625 zł.
  • Termomodernizacja Sali w Otorowie – Termomodernizacja sali wiejskiej w Otorowie. W ramach projektu zostanie wykonana termomodernizacja budynku sali wiejskiej w Otorowie. Zadanie zostanie zrealizowane w oparciu o projekt budowlany i pozwolenie na wykonanie w/w termomodernizacji. – Koszt projektu: 149998 zł.
  • Tor rowerowy dla każdego – Projekt zakłada stworzenie profesjonalnej strefy aktywności ruchowej z nowoczesnym modułowym torem rowerowym typu pumptrack wraz z oświetleniem terenu i wyposażeniem w elementy małej architektury. Koszt projektu: 106 tys. zł.
  • Budowa skateparku w Pamiątkowie – Budowa skate parku spowoduje, że osoby jeżdżące na rolkach, deskorolkach itp. przeniosą się z ulic w bezpieczne miejsce. Koszt projektu: 150 tys. zł.

Lista projektów miejskich:

  • Rowery – rozbudowa infrastruktury – Celem zadania jest instalacja stacjonarnych stacji naprawy rowerów na terenie miasta i gminy Szamotuły jak również drewnianych wiat rowerowych w miejscach najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów. Kosz projektu: 72 tys, zł.
  • „Ratujemy Życie” – Celem projaktu jest instalacja na terenie Miasta i Gminy Szamotuły urządzeń ratujących ludzkie życie typu defibrylator. Kosz projektu: 34163 zł.
  • Budowa placu zabaw przy ul. Felińskiego – Budowa placu zabaw przyczyni się do aktywnego spędzania czasu jak i rozwoju ruchowego najmłodszych mieszkańców gminy. Powstały plac zabaw idealnie wkomponuje się w istniejący już na tym obszarze kompleks sportowo-rekreacyjny. Koszt projektu: 150 tys. zł.
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe