Brązowy medal Sandry Damazyn w Mistrzostwach Polski Juniorek w boksie

Sandra Damazyn wróciła z Grudziądza z brązowym medalem.

Doskonale spisała się zawodniczka z Szamotuł w XVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w Grudziądzu. W ostatnich dniach bardzo dobre występy zaliczyli też inni zawodnicy z Szamotuły Boxing Team.

Sandra Damazyn pierwszy, eliminacyjny pojedynek na mistrzostwach Polski stoczyła z Natalią Durkiewicz (Ziętek Team Kalisz). Pojedynek przebiegał pod dyktando bokserki z Szamotuł i skończył się wynikiem 4:1 PKT.

Do ćwierćfinałowego pojedynku z Julią Kuszelcow z Korony Wałcz doszło 28 marca. Sandra wygrała walkę już w 10 sekundzie 1 rundy (RSC).

Niestety walka półfinałowa nie odbyła się, szamotulanka musiała oddać walkowera aktualnej Mistrzyni Polski i Europy – Darii Paradzie ze Skorpiona Szczecin. Sandra się po prostu rozchorowała. Miała taki kaszel, że przed pojedynkiem o medal nie spała prawie całą noc. Do walki z taką rywalką jak Daria nie mogła wyjść w takiej dyspozycji. –tłumaczy trener Mariusz Koperski.

Dobre występy zaliczyli również inni zawodnicy z Szamotuły Boxing Team. W sobotę na International Boxing Grand Prix w Szczecinie, Wiktoria Florkiewicz wygrała jednogłośnie na punkty z zawodniczką z Niemiec – Dalie Horman.

Wiktoria Florkiewicz po zwycięskiej walce.

Pochodzący z Obornik Tomasz Nowicki zadebiutował na ringu zawodowym. 29 marca na gali Tymex Boxing Night zwyciężył na punkty z Mikalai Trukhanem.

Patryk Hermann, Tomasz Nowicki i Mariusz Koperski przed galą w Dzierżonowie

Podsumowanie ostatniego tygodnia:🥊 23 marca ➡️ remis debiutanta na zawodowym ringu Marcina "Pompy " Małyszki w…

Opublikowany przez Szamotuły Boxing Team Niedziela, 31 marca 2019
Zostaw komentarz