Strażacy z Dusznik ratowali borsuka

0
481
fot. OSP Duszniki

Służba strażaka to nie tylko wyjazdy do pożarów i wypadków komunikacyjnych. Przekonali się o tym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dusznikach.

W sobotę, 30 marca o godzinie 12:09 zostali zadysponowani do miejscowości Mieściska. Na miejscu okazało się, że pomocy potrzebuje borsuk, który wpadł do studni. W studni na szczęście nie było wody, strażacy szybko wyciągnęli wystraszonego zwierzaka i wypuścili go na wolność. Borsuk nie odniósł obrażeń.

fot. OSP Duszniki

Drugą nietypową interwencją było zgłoszenie, które wpłynęło do strażaków z Pniew, choć miało miejsce ponad miesiąc temu, warto o nim wspomnieć.

19 lutego o godzinie 9:33 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach zostali zadysponowani do parku miejskiego w tej miejscowości. Na miejscu oczekiwał pies, pod którym załamał się lód. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu do ratownictwa na lodzie wydobyli czworonoga na ląd, zabezpieczyli przed dalszym wychłodzeniem oraz przetransportowali do lecznicy weterynaryjnej. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ głębokość rzeki w tym miejscu wynosi około 2 metry.

fot. OSP Pniewy
fot. OSP Pniewy