- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i prowadzona przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak.

Podczas wideokonferencji, dyrektor Szpitala Remigiusz Pawelczak poinformował, że w szamotulskim szpitalu nie stwierdza się zakażeń wirusem SARS-CoV 2. Zdrowi pracownicy wracają z kwarantanny i izolacji do pracy. Od  26 września br., wszystkie oddziały, poradnie i pracownie SP ZOZ w Szamotułach powinny funkcjonować w pełnym zakresie.

- Reklama -

Wszystkie wdrożone  procedury bezpieczeństwa działają prawidłowo. Dzięki temu, udało się możliwie szybko opanować sytuację. Dyrektor lecznicy wyraził radość, że powrót do normalnego funkcjonowania był możliwy w ciągu kilku dni.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu, pomieszczenia zamkniętych oddziałów i pracowni zostały dodatkowo zdezynfekowane, a ścisły reżim sanitarny będzie niezmiennie utrzymany.

Szpital w dalszym ciągu oczekuje na wyniki badań części pracowników oddziału dziecięcego, jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie przeciwwskazań do wznowienia działalności.

Pani Agnieszka Jachnik, Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała, że w powiecie są aktywne 24 przypadki COVID-19. Niestety, jedna osoba zmarła. Od wczoraj nie zwiększyła się liczba nowych zachorowań. Pani Dyrektor wyraża nadzieję, że liczba przypadków w weekend będzie się zmniejszać.

Wśród uczestników jednego ze zgrupowań sportowych na terenie powiatu stwierdzono 5 zakażeń. Za zgodą Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, wszystkie  te osoby wyjechały poza teren powiatu, do miejsc izolacji domowej.

Dyrektor potwierdziła również informację, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przychyliła się do prośby dyrekcji szpitala o zawieszenie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziałów szpitalnych: dziecięcego, ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego z zapewnieniem obsady dyżurowej, złożonej  ze zdrowych pracowników.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe