- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Błąd przy wyprzedzaniu zakończony kolizją trzech aut

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Gałowie. Zderzyły się tam trzy samochody. Przyczyną kolizji było najprawdopodobniej nieprawidłowe wyprzedzanie. Dla kierującego, który spowodował zdarzenie, sprawa zakończyła się wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

W minioną środę (1 sierpnia br.) około godziny 13.20 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Gałowie.

- Reklama -

Na miejscu policjanci ustalili, iż zderzyły się trzy samochody: peugeot 306 (którym kierował mieszkaniec gminy Obrzycko), volvo (którym kierował mieszkaniec gminy Pniewy) oraz dacia (którym kierował mieszkaniec gminy Szamotuły).

Policjanci ustalili, iż przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było nieprawidłowe wyprzedzanie.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących samochodami- wszyscy byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Za jej spowodowanie, policjanci ukarali kierującego peugeotem mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Warto zauważyć, że w trakcie wyprzedzania przeważnie poruszamy się z dużą prędkością, więc nieuwaga podczas tego manewru może być szczególnie niebezpieczna. Właśnie dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność i upewnić się co do możliwości bezpiecznego wyprzedzenia innego pojazdu. Warto zapamiętać, iż trzeba sprawdzić nie tylko drogę przed sobą, ale należy również upewnić się w lusterkach, czy inny pojazd nie rozpoczął już manewru wyprzedzania naszego samochodu.

KPP Szamotuły (Sandra Chuda) 

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe