- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Aż 5 nietrzeźwych kierowców wpadło w weekend

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących w trakcie minionego weekendu zatrzymali policjanci na terenie powiatu szamotulskiego. Jednym z nich był mężczyzna, którego zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby. 34-latek jechał motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli, surowych kar nadal na polskich drogach zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Osoby te swoim zachowaniem i brakiem odpowiedzialności stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego, kierujących i pieszych.

Pierwszą zatrzymaną była kierująca samochodem osobowym marki Fiat Punto. W minioną sobotę o godz. 9:15  samochód którym kierowała 59-latka na ul. Szamotulskiej w Gałowie zatrzymała do kontroli szamotulska drogówka. Podczas kontroli policjanci od kierującej wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 59-letnia mieszkanka gminy Szamotuły prowadziła samochód mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu, ponadto nie korzystała z pasów bezpieczeństwa.

- Reklama -

Drugim przypadkiem jest kierowca skutera marki Yamaha. W sobotę około godz. 18:10 na  ul. Dworcowej w Baborówku szamotulscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-letka, który kierował skuterem. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 33-letni mieszkaniec gminy Szamotuły  miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Trzeciego zatrzymania dokonali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szamotulskiej komendy. W niedzielę tuż po godzinie 13:30 we Wronkach na ul. Nowowiejskiej policjanci zatrzymali do kontroli  samochód marki Land Rover. 51-letni mieszkaniec Wronek  prowadziła samochód mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Kolejnym zatrzymanym przez policjantów w niedzielę, był  53-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego. Tuż po godzinie 16:15 policjanci z szamotulskiej drogówki w Podrzewiu zatrzymali do kontroli kierującego oplem. 53-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h i miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Ostatniego nietrzeźwego kierowcę w miniony weekend zatrzymał policjant z Posterunku Policji w Dusznikach. W niedzielę policjant, będąc w czasie wolnym od służby około godziny 15 na trasie Pniewy-Otorowo zauważył, jak jadący przed nim kierujący motorowerem jedzie od lewej do prawe krawędzi jezdni. Po chwili kierujący skuterem chcąc zjechać na zatoczkę dla autobusów przewrócił się. Policjant zatrzymał się i udaremnił mu dalszą jazdę. Funkcjonariusz wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego miejscowej jednostki Policji, który na miejsce przysłał patrol. Okazało się, że mężczyzna faktycznie jest nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila alkoholu.

Dusznicki policjant pokazał, że również poza służbą ważne jest zachowanie czujności wobec tego, co dzieje się wokół nas. Udaremnienie jazdy osobie nietrzeźwej zapewniło bezpieczeństwo kierującemu oraz innym użytkownikom dróg.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed Sądem za swoje postępowanie.

Policjanci apelują do wszystkich świadków takich zdarzeń aby reagowali na kierujących, którzy swoim zachowaniem mogą zagrażać bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu i powiadamiali o tym policję pod darmowym numerem-112.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe