- Reklama -
2.3 C
Szamotuły
czwartek, 2 grudnia, 2021

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Na 17 projektów, które pozytywnie oceniła specjalna komisja można oddać głos do 27 października.

Do dyspozycji jest 500 tys. złotych. 300 tys. zł przeznaczono na projekty gminne, 125 tys. zł na projekty wiejskie duże i 75 tys. na projekty wiejskie małe. Głos można oddać na specjalnej platformie internetowej: szamotuly.budzet-obywatelski.org

Lista projektów

Barwny Zakątek

- Reklama -

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 65 420 zł Lokalizacja: ul. Barwna w Szamotułach

Beneficjentem przedsięwzięcia są mieszkańcy Miasta Szamotuły, a w szczególności mieszkańcy ulicy Barwnej, Johnsona, Odległej, Nowowiejskiego bloki TBS oraz ulic przyległych. Rozbudowa istniejącego placu zabaw wpłynie pozytywnie na szeroko rozumianą integrację społeczną lokalnej społeczności, poprawi bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci oraz zdecydowanie poprawi estetykę okolicy jak również będzie świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. A co najważniejsze będzie doskonałą zachętą do promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Modernizacja istniejącego placu zabaw podniesie jego wartość użytkową poprzez doposażenie w nowe sprzęty oraz ich właściwe rozmieszczenie przestrzenne. Obecny plac nie spełnia oczekiwań małych i dużych użytkowników. Zbudowany został wiele lat temu i dedykowany jest dla dzieci w wieku najmłodszym tj. do lat 6. Proponowana rozbudowa będzie przeznaczona również dla dzieci starszych. W ramach projektu budowy placu zabaw zaplanowano zakup i montaż tzw „Tyrolki – zjazd linowy, huśtawki typu Orle Gniazdo, bujak sprężynowy, ławki,stojaka rowerowego przygotowanie powierzchni bezpiecznej oraz montaż lampy oświetleniowej.

Nowoczesne łazienki w SP nr 1

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 150 000 zł

Projekt dotyczy generalnego remontu łazienek szkolnych. Wszystkie stare elementy zostaną usunięte. Remont obejmie ściany, podłogi,sufity, drzwi, instalację elektryczne, hydrauliczne i wentylacyjne oraz urządzenia i akcesoria sanitarne. Całokształt pomieszczeń w nowej odsłonie będzie dostosowany do wieku oraz potrzeb poszczególnych grup docelowych.
Łazienki są dostępne dla uczniów szkoły w godzinach od 7.00- 20.00 W tych godzinach z łazienek korzystają dzieci i opiekunowie zarówno podczas godzin lekcyjnych oraz świetlicowych jak i późniejszych dodatkowych (np. zajęcia taneczne, plastyczne, sportowe i muzyczne). Doprowadzenie katastrofalnego obecnie stanu łazienek do standardów europejskich umożliwi wszystkim korzystającym należną swobodę oraz zapewni szczególnie potrzebny w czasie zajęć dydaktycznych komfort.
Łazienki w szkole nie były remontowane od ponad 25 lat; są stare i bardzo zniszczone. Dzieci i młodzież korzystająca z tych miejsc ma utrudniony dostęp do realizacji podstawowych potrzeb fizjologicznych.
Inwestycja, w ramach zapewnienia możliwości korzystania z toalet w przyzwoitych warunkach, jest bezwzględnie konieczna. W XXI wieku zagwarantowanie dzieciom, młodzieży i innym korzystającym szczególnej intymności higienicznej jest w standardach europejskich elementarnym wymogiem. Toalety są zniszczone wskutek długoletniej eksploatacji nietrwałych materiałów, są nieestetyczne i często dochodzi w nich do awarii. Z kanalizacji stale wydobywa się nieprzyjemny zapach. Obecnie sanitariaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach nie spełniają już swoich funkcji, a ich stan pogarsza się nadal każdego dnia. Łazienki szkolne od dawna nie były poddawane remontom. Dzieci nie lubią i nie chcą z nich korzystać. W związku z powyższym planujemy, w ramach niniejszego projektu, kompleksowe przekształcenie ich w nowoczesne, higieniczne toalety dla „dużych” i „małych” z jednoczesnym rozszerzeniem ilości dostępnych urządzeń sanitarnych.

Raj dla rowerzystów

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 148 800 zł

Mając na uwadze potencjał ruchowy dzieci i młodzieży pragniemy stworzyć profesjonalną strefę z nowoczesnym modułowym torem rowerowym typu pumptrack. Jazda na rowerze związana jest z wykonywaniem intuicyjnych i skoordynowanych ruchów „góra-dół” dzięki, którym jazda po torze może odbywać się bez pedałowania. Stworzenie tego typu atrakcji dla mieszkańców wsi Przecław oraz okolic pozwoli na połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze oraz przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla pasjonatów jak i profesjonalistów dla rowerzystów, rolkarzy, deskarzy jak i osób jeżdżących na hulajnogach. Spotkania na torze pomagają w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł orientacji i równowagi, pewność siebie oraz kondycję fizyczną. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. Tego typu tory rowerowe angażują całe rodziny i są miejscem spotkań mieszkańców. Zaprojektowane świadomie mogą stanowić dodatkową atrakcję wizualną naszej miejscowości. Miejsce powstania pumptracku daje szereg możliwości organizacji imprez sportowych, a jednocześnie tor będzie znajdował się przy Szlaku rowerowym STU JEZIOR. Pumptrack kompozytowy PC2A będzie składał się z band 120 stopni oraz pompek rozpędowych. Pumptruck będzie znajdował się na uprzednio przygotowanym utwardzonym placu.

Doposażenie boiska w Gąsawach

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 62 400 zł

Stowarzyszenie Grom Gąsawy 15 września będzie obchodziło rok istnienia. Przez ten krótki czas udało się odbudować płytę boiska, by jej stan pozwalał na rozgrywanie meczy. Do „świetności” brakuje jednak jeszcze i czasu i funduszy. Na ten moment Stowarzyszenie pozyskało kilku sponsorów włączając prywatne środki i ogromne zaangażowanie w rozwój Drużyny Sportowej w okresie wakacyjnym udało się postawić 2 kontenery z myślą o stworzeniu z nich prowizorycznej szatni. Wzięcie udziału w Projekcie Budżet Obywatelski jest jedyną szansą pozyskania większych środków, stąd propozycja Stowarzyszania :

  • ogrodzenie boiska tzn.panele 2 m wysokości + siatka ogrodzeniowa 1m ok 14 800 zł (brutto), montaż 3000zł (brutto)
  • piłochwyt 40m długość materiał 8 600 zł (brutto), montaż 2000zł (brutto)
  • 2 wiaty dla zawodników 12 000 zł (brutto),montaż 1000zł (brutto)
  • kosiarka typu traktor 17,5KM ok 12 000zł (brutto)
  • przyłącze wody 4000zł (brutto), sprzęt do podlewania boiska ok 5000zł (brutto)

Stroje-Zespół Folklorystyczny Szamotuły

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 80 883 zł

Zespół Folklorystyczny Szamotuły skupia blisko 120 tancerzy w wieku 6-75 lat, co sprawie że, naturalnie przekazywanie tradycji w naszym regionie jest ciągle żywe. Łączymy pokolenie po przez zamiłowanie do naszego folkloru, gwary i stroju, oraz obrzędów i tradycji a pokoleniowe przekazywanie umiejętności pielęgnacji stroju, gwary czy muzyki sprawia, że nasza mała ojczyzna przetrwała zabory wojny i w swojej autentyczności trwa do dzisiaj. Jednak do tego celu potrzebne są środki o które, Państwa prosimy chcielibyśmy jak największą ilość ludzi ubrać w stroje Szamotulskie tak aby godnie reprezentować nasze miasto. Nie tylko w trakcie świąt (Boże Ciało- procesja, Boże Narodzenie- kolędy i pastorałki) i uroczystościach miejskich w których Zespół bierze udział, ale chcielibyśmy pokazywać naszą kulturę nasze stroje naszą tradycje w innych miastach i na całym świecie. Jako tancerze Zespołu Folklorystycznego Szamotuły reprezentując nasze miasto zdobyliśmy wiele nagród godnie przyczyniając się do propagowania i rozsławiania naszego miasta, a uwieńczeniem naszych działań było wpisanie Obrzędów Weselnych z Szamotuł i okolic na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Pod tym projektem podpisało się wielu mieszkańców naszego miasta co pokazuje jak ważne dla Szamotulan jest kultywowanie swoich tradycji. Jestem mamą dwóch tancerzy sama również tańczę dlatego wiem, że Zespół boryka się z problemem stroi nie od dziś, w prawdzie co roku są dokupowane poszczególne części garderoby, ale jest to kropla w morzu potrzeb, ponieważ stroje te pod wpływem lat i eksploatacji wymagają wymiany (rodzice piorą bieliznę,krochmalą i prasują) . W przyszłym roku Zespół Folklorystyczny Szamotuły będzie obchodził 75- lecie swojej działalności. Jesteśmy jednym z najstarszych Zespołów Folklorystycznych w Polsce .Chcieli byśmy móc wystąpić dla mieszkańców oraz zaproszonych gości ,świętować i cieszyć się z tej uroczystości.Chcieli byśmy przyciągać do grona Zespołu kolejne pokolenia, aby one przekazywały naszą kulturę dalej. Celem tego projektu jest spędzanie wspólnie czasu w trakcie wspólnych prób w trakcie tańca czy śpiewu co wpływa na poprawę więzi rodzinnych, podnosi świadomość lokalnej społeczności w temacie kultury i tradycji regionu Szamotulskiego, oraz wpływa na utrwalenie zanikających umiejętności pielęgnacji strojów czy propagowania gwary.Dla dzieci , młodzieży ( po zajęciach szkolnych)oraz tancerzy dojrzałych jest to forma ruchu miejsce spotkań, miejsce do nawiązywania nowych przyjaźni . Piszę „my” , „mamy” bo moją prośbę popierają tancerze Zespołu Folklorystycznego Szamotuły ,Zespół to jedna wielka rodzina, która łączy pokolenia w której uczymy się kultury i tradycji naszych przodków a dla społeczności szamotulskiej i dla całego miasta,działalność Zespołu jest doskonałą formą reklamy i promocją naszego miasta i regionu na całym świecie.

Aktywnie na Kazimierza Wielkiego

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 60 000 zł

Doposażenie i modernizacja placu zabaw na ul. Kazimierza Wielkiego w dwie trampoliny typu „cyrk” jedna o powierzchni i średnicy 2 m w kształcie koła, druga o powierzchni 2mx2,5m w kształcie prostokąta. Piramida liniowa w kształcie stożka – słup na którym konstrukcję liniową tworzą liny zakotwione w gruncie za pomocą śrub rzymskich regulujące naciąg, Kopuła liniowa – dwa półokręgi skrzyżowane ze sobą, między którymi napięta jest przestrzeń złożona z lin pionowych i poziomych. Kreatywna plansza do zabawy w gry edukacyjne rozwijające i uczące dzieci podczas zabawy.

„Radosna Przystań”

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 142 752 zł

Powyższy projekt dotyczy budowy placu zabaw o charakterze integracyjnym, na którym będą mogły bawić się dzieci niepełnosprawnością fizyczną oraz intelektualną wraz z innymi dziećmi.
Budowa placu zabaw z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych determinowana jest brakiem takiego placu na terenie miasta i Gminy Szamotuły. Dzieci z niepełnosprawnością będą mogły w bezpieczny i przyjemny sposób korzystać z placu zabaw. Nowoczesne przestrzenie miejskie powinny być dostosowywane do użytku różnych przedstawicieli społeczeństwa. Nikt nie powinien być wykluczony i każda osoba będzie mogła dbać o sprawność fizyczną na świeżym powietrzu. Proponowane urządzenia są przystosowane specjalnie dla niepełnosprawnych min. mieszczą wózek inwalidzki. Jest to także wyposażenie placu zabaw pozwalające na wspólną zabawę wszystkich dzieci, jak np. piaskownica. Urządzenia są tworzone z myślą o uprzyjemnianiu życia wszystkich najmłodszych, aby mogły spędzać czas na zewnątrz w bezpieczny sposób. Beneficjentem tego zadania będą głownie mieszkańcy Miasta i Gminy Szamotuły. Planowana lokalizacja placu zabaw to Park Sobieskiego. Budowa placu zabaw urozmaici o nowe elementy już istniejący plac zabaw w powyższym rejonie a co za tym idzie poprawi estetykę okolicy. W ramach projektu budowy placu zabaw zaplanowano zakup i montaż karuzeli, huśtawki, piaskownicy integracyjnej, ławki, przygotowanie powierzchni bezpiecznej, elementu edukacyjnego z funkcją muzyczną. Plac zabaw będzie zajmował powierzchnię około 120 m kw.

DROGA PASOWA NA UL.SŁOWIAŃSKIEJ

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 117 500 zł

Zrobienie 250m bieżących drogi z płyt betonowych w Gąsawach.

Pomnik

Rodzaj: Gminny (pula gminna) Koszt po weryfikacji: 75 000 zł

Od 30 lat wśród mieszkańców naszego miasta trwa dyskusja na temat pomnika Armii Czerwonej przy. ul. Powstańców Wlkp. Szczególnie po remoncie tej ulicy ważnym jest, aby to miejsce swoim wyrazem artystycznym wpisało się w nowy pejzaż miasta.
W 2020 roku przypada 100 rocznica wojny polsko-bolszewickiej, co uzasadnia temat pomnika. Po konkursie na koncepcje i projekt można liczyć na ciekawy pomnik o wydźwięku ściśle patriotycznym a takich w Szamotułach nie ma. Po postawieniu pomnika ważnym jest aby teren dookoła został pięknie zagospodarowany w formie sprzyjającej zadumie i refleksji (granitobruk, ławeczki i rabaty kwiatowe).

„Kino w Gałowie”

Rodzaj: Wiejski duży (pula wiejska duża) Koszt po weryfikacji: 18 000 zł

W ramach projektu planuje się emisję trzech seansów letniego kina plenerowego na terenie Sołectwa Gałowo. Beneficjentem programu są ( będą) mieszkańcy Miasta i Gminy Szamotuły a w szczególności mieszkańcy Sołectwa Gałowo. Cel projektu to wpisanie się w politykę Miasta i Gminy Szamotuły w rozpowszechnianie szeroko pojętej kultury, edukacji i rozrywki. Kino plenerowe niewątpliwie integruje społeczeństwo, wypełnia przestrzeń publiczną w zakresie kultury o nowe obszary, ponadto poszerza ofertę kulturalną o mniejsze miejscowości w których wielokrotnie brakuje tego typu przedsięwzięć. Projekt zakłada projekcję trzech filmów kina plenerowego. Idealnym miejscem na realizację tego zadania jest boisko sportowe LKS Gałowo. Jest to miejsce łatwo dostępne, które może zgromadzić jednorazowo dużą ilość osób.

Instalacja fotowoltaiczna w Otorowie

Rodzaj: Wiejski duży (pula wiejska duża) Koszt po weryfikacji: 37 195 zł

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,56 KW na budynku sali wiejskiej w Otorowie. Pokrywa zapotrzebowanie budynku i znaczący sposób ograniczy koszty eksploatacji budynku a przede wszystkim zużycia energii elektrycznej potrzebnej do zasilanie urządzeń zainstalowanych w kuchni takich jak: lodówki zmywarki, piece, mikrofalówki, czajniki elektryczne, piekarniki.Umożliwi również zasilenie w energię pochodzącą z paneli fotowoltaicznych klimatyzacji, która może działać dwukierunkowo. W lecie schładzać pomieszczenia sali wiejskiej a zimą ogrzewać przez co zmniejszy się również koszty wydatkowane na zakup opału do ogrzewania sali wiejskiej . Zainstalowana instalacja fotowoltaiczna na budynku użyteczności publicznej, który jest miejscem integracji społecznej (spotkań mieszkańców). Gdzie odbywają się spotkania wszystkich organizacji społecznych takich jak Koło Gospodyń Wiejskich, LZS, OSP, KR, Grup Producenckich działających a terenie Sołectwa. W świetlicy odbywają się zebrania wiejskie oraz szkolenia branżowe w których uczestniczą mieszkańcy Otorowa i okolicznych sołectw. Podczas przedstawień z okazji Dnia Dziadka i Babci, Dnia Ojca i Matki ze sali wiejskiej korzysta Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Otorowa. W Sali Wiejskiej organizują również imprezy okolicznościowe. Sala Wiejska podczas każdych wyborów ( Prezydenckich, Parlamentarnych, Samorządowych, Sołeckich stanowi lokal wyborczy , który wyposażony jest w podjazd dla niepełnosprawnych. Jest miejscem integrującym całe społeczeństwo Naszego Sołectwa.

Rozbudowa małej architektury w Lipnicy

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 11 000 zł

Z boiska oraz świetlicy najczęściej korzystają dzieci i młodzież, która bardzo często przemieszcza się rowerami. Dlatego też w ramach projektu planowany jest zakup i montaż stojaków rowerowych, które ułatwiają bezpieczne zaparkowanie jednośladów.
Boisko wielofunkcyjne i świetlica to miejsce spotkań nie tylko dzieci lecz także rodziców, opiekunów. Dlatego ważnym elementem wyposażenia terenu między nimi są ławki, które zapewniają odpoczynek po intensywnej zabawie, a także pozwalają obserwować bawiące się na boisku dzieci.
Na chwilę obecną na terenie przyległym do świetlicy oraz boiska wielofunkcyjnego brakuje wyposażenia tzw. małej architektury tj. ławek, oraz stojaków na rowery.Ponadto pod boiskiem często leżą rowery, co wygląda nieestetycznie a także grozi ich zniszczeniem. Brakuje również miejsca w którym można spokojnie usiąść i poczekać na dzieci, które bawią się na boisku.Zakupione ławki zostały by umiejscowione również przy chodniku który przebiega przez naszą miejscowość oraz na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym w Lipnicy.

Spodziewane efekty:
– zwiększenie funkcjonalności terenu (możliwość umocowania rowerów),
– stworzenie nowego miejsca spotkań (umieszczenie ławek spełni funkcje integracyjną dla społeczeństwa),

Niniejszy projekt ma za zadanie rozwiązać następujące problemy:
-Brak możliwości przypięcia rowerów osób przybyłych do świetlicy,lub na boisko wielofunkcyjne,
-Brak miejsc do odpoczynku na terenie sołectwa
Projekt warto sfinansować ze środków publicznych gdyż dotyczy miejsca wspólnego dla wszystkich mieszkańców . Rozwiązuje on problemy, które dotyczą w tym samym stopniu każdego mieszkańca miejscowości. Nie ma też możliwości sfinansowania projektu z innych źródeł.

Termomodernizacja Świetlicy Wiejskiej

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 58 000 zł

Świetlica wiejska stanowi centrum kulturalne i rozrywkowe społeczności wiejskiej. Jest miejscem spotkań Urzędników Gminnych i Sołtysa z Mieszkańcami podczas Zebrań. Stanowi miejsce spotkań Mieszkańców i działającego na terenie sołectwa Stowarzyszenia „Bukowa”. W świetlicy odbywają się spotkania Koła Gospodyń Wiejskich z Lulinka, które regularnie spotyka się i organizuje warsztaty dla dzieci oraz korzysta z niej w celu przygotowania potraw m.in. na pikniki charytatywne. W świetlicy znajdują się aż dwie sale- główna większa i mniejsza. Od września organizowane są spotkania dla mam z dziećmi i zajęcia sensoryczne dla najmłodszych, na przygotowanej i odświeżonej przez mieszkańców, specjalnie dla dzieci, małej sali. Dla starszych dzieci oraz dla dorosłych odbywają się warsztaty malowania, robienia biżuterii, tworzenia ozdób itp. Warsztaty kierowane są zarówno dla mieszkańców sołectwa jak i pozostałych miejscowości. W okresie jesienno-zimowym organizowane są spotkania gry w tenisa stołowego.
Świetlica została zbudowana ponad 30 lat temu w czynie społecznym przez mieszkańców wsi. Od tego czasu, nigdy nie była ocieplana. W zeszłym roku zostały ocieplone dwa fundamenty ze względu na pojawiającą się wilgoć, odpadający wewnętrzny tynk. Na początku bieżącego roku został zakupiony nowy piec na ekogroszek. W związku z tym zostaną zaadaptowane pomieszczenia magazynowe na rzecz kotłowni w celu prawidłowego podłączenia pieca oraz odpowiedniego poprowadzenia instalacji centralnego ogrzewania. Kilkanaście lat temu w świetlicy istniał sklep, którego witryna została zamurowana. W jej miejsce zostały wstawione dwa frontowe okna i część ściany zabudowana. Obecnie cala ściana jest popękana a podczas deszczu w środku budynku zbiera się woda co w konsekwencji niszczy ścianę budynku i wpływa niekorzystnie na stan budynku oraz jego stopniową degradację.
Termomodernizacja uwzględnia przede wszystkim ocieplenie budynku styropianem, położenie tynku zewnętrznego, wymianę parapetów zewnętrznych, poprawę osadzenia okien na ścianie frontowej świetlicy, wykonanie opierzenia dachu z uwzględnieniem położonego styropianu, demontaż i montaż rynien oraz położeniem i zgrzaniem styropapy na opierzeniach budynku. Termomodernizacja świetlicy jest niezbędna w celu utrzymania odpowiedniego stanu budynku. Po ociepleniu budynku, podłączony piec będzie działał efektowniej, będą mniejsze straty ciepła co w konsekwencji zaoszczędzi opał i energię, a korzystanie ze świetlicy będzie bardziej ekonomiczne.Termoizolacja sprawi, że osoby korzystające ze świetlicy, a w szczególności dzieci będą czuły się bardziej komfortowo. Świetlica stanowi główny punkt wsi z otaczającym ją pięknym dużym terenem z placem zabaw, siłownią zewnętrzną, miejscem na ognisko oraz boiskiem. Otaczający ją teren sprawia, że świetlica ma potencjał aby można było organizować w niej różnego rodzaju zabawy, baliki, warsztaty, imprezy zarówno dla dzieci jak i dorosłych co istotnie wpłynie na nawiązywanie pozytywnych relacji społecznych i kulturalnych. Budynek wymaga renowacji i ocieplenia a dzięki funduszom pozyskanym w ramach Budżetu Obywatelskiego sprawi, że będzie można wykonać to zadanie kompleksowo aby każdy z zadowoleniem mógł korzystać z tego budynku..

Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Gąsawach

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 62 500 zł

Zadanie polega na rozbudowie istniejącego pomieszczenia gospodarczego ( tj.pomieszczenie gospodarcze o wym. ok 32m2) we wsi Gąsawy, położonej na terenie Sołectwa przy ul. Jeżynowej
Obiekt kontenerowy na bazie ramy wewnętrznej złożony z 2 modułów o wymiarach zewnętrznych
2400 mm x 6000 mm – 1 szt
2500 mm x 6000 mm – 1 szt
Łączny wymiar zewnętrzny 4900 mm x6000 mm
Wysokość wewn. 3100 mm/ 3000 mm
Wysokość zewn. 3350 mm
Powierzchnia całkowita 29.4 m2
Kontener będzie montowany do istniejącego obiektu. W cenie zostało uwzględnione wykorzystanie jednej ze ścian istniejącego budynku. Oraz ułożenie ok 75m2 kostki pozbrukowej wokół obiektu z uwzględnieniem małego parkingu.
Od października 2018 r. mieszkańcy sołectwa w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Grom Gąsawy rozpoczęli intensywne prace nad modernizacją boiska oraz rozbudową terenu sportowo rekreacyjnego. Nakład ogromnej pracy, zaangażowanie mieszkańców, poświęcony czas i prywatne środki dowodzą temu że naprawdę jest potrzeba rozbudowy „świetlicy”. Od kilku miesięcy na boisku są rozgrywane mecze piłki nożnej, nie ma szatni, nie ma świetlicy, jest małe pomieszczenie gospodarcze. Z powodzeniem przyjęły się takie bezpłatne inicjatywy jak : kółko matematyczne, porady prawne, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Okres letni pozwolił na przeprowadzanie ww spotkań na dworze, nawet zebrania wiejskie odbywały się na boisku, co jesienią czy zimą już nie koniecznie będzie możliwe.

„Piękna Świetlica”

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 61 950 zł

Projekt „Piękna świetlica” – ocieplenie budynku świetlicy wiejskiej w Przecławiu, to projekt dzięki któremu powstanie możliwość dokończenia termomodernizacji świetlicy. W roku 2018 z funduszy własnych wsi został przeprowadzony remont kuchni w świetlicy natomiast w 2019 roku również z funduszy własnych zostaną przeprowadzone prace mające na celu ocieplenie dachu budynku. Do osiągnięcia końcowego celu termomodernizacji pozostało nam przeprowadzenie prac związanych z ociepleniem budynku świetlicy.
Zakres prac obejmuje oczyszczenie elewacji, przyklejenie styropianu o gr. 15 cm o wskaźniku przenikania ciepła lambda 0.33W/mk, przytwierdzenie go kołkami przy zastosowaniu styropianowych zaślepek, nałożeniu siatki i kleju, gruntowaniu, położeniu tynku, posprzątaniu terenu wokół świetlicy. Zakres prac obejmuje tylko trzy ściany budynku.
Inwestycja ma na celu zmodernizowanie obiektu w celu poprawienia warunków użytkowania przez społeczność lokalną. Świetlica Wiejska to miejsce spotkań organizowanych przez sołtysa i radę sołecką W świetlicy odbywają się także spotkania z okazji Dnia Seniora, Dnia Kobiet, Mikołajek, a także warsztaty kulinarne, florystyczne, garncarskie prowadzone w ramach różnych projektów organizowanych przez Koło gospodyń wiejskichocieplenie. Przy świetlicy odbywa się również zbiórka krwi organizowana przez Stowarzyszenie Krwiodawców działające przy OSP Przecław. Od września tego roku ruszyły zajęcia zumby oraz lekcje śpiewu. W świetlicy odbywają się także szkolenia branżowe, w których uczestniczą mieszkańcy Przecławia i okolicznych sołectw. Dodatkowo organizowane są coroczne imprezy sołeckie takie jak pikniki czy festyny. W świetlicy wyprawiane są również takie uroczystości jak: komunie, wesela, urodziny i wiele innych, dlatego pragniemy, aby nasza świetlica była wizytówką wsi, toteż konieczne jest zrobienie gruntownego remontu. W załączeniu załączam zdjęcia świetlicy w obecnym stanie.

Plyndz

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 12 000 zł

W ramach projektu planujemy utwardzić (przy pomocy kostki betonowej) nawierzchnię pomiędzy wjazdem na boisko a wiatą za świetlicą wiejską w Koźlu.

Zagospodarowanie stawu w Krzeszkowicach

Rodzaj: Wiejski mały (pula wiejska mała) Koszt po weryfikacji: 48 431 zł

Teren opracowania stanowi istniejący staw. Nie przewiduję się zmiany wielkości lustra wody. Prace będą obejmowały:- usunięcie wszelkich zbędnych przedmiotów, – odmulenie dna stawu,- wykarczowanie trzciny i zarośli, – przygotowanie terenu pod montaż pomostu.,

Staw wiejski w Krzeszkowicach zawsze miał duże znaczenie dla mieszkańców, dawniej służył jako wodopój dla zwierząt gospodarskich, z czasem , wraz z postępem i poprawą życia na wsi zyskał na znaczeniu jako obiekt rekreacyjny. Staw służył jako miejsce spotkań towarzyskich oraz umożliwiał wędkarstwo mieszkańcom. Ostatnie czyszczenie miało miejsce w 1992 roku; aktualnie linia brzegowa zarosła trzciną oraz krzakami , w szczególności od najbardziej wyeksponowanej części stawu tj. przy głównej drodze przebiegającej przez Krzeszkowice, co znacząco obniża walory estetyczne całej miejscowości. Dodatkowo zarośla uniemożliwiają wędkarstwo. Opisane zadanie stanowi pierwszy etap planowanych prac rekultywacyjnych. W późniejszym okresie , z wykorzystaniem funduszu sołeckiego , planuje się wypiaskowanie brzegowej części dna oraz budowę pomostu.
Posiadamy wykonaną specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót oraz kosztorys inwestorski. Wg dokumentacji przewidziano odmulenie dna stawu na głębokości
do 40 cm. Jednakże, w związku ze zbyt wysokimi kosztami odmulenia wg. kosztorysu podjęto decyzję aby odmulenie obejmowało tylko część stawu co powoduje zmniejszenie kosztów.

  1. Tu nie ma na co głosować. KompletnE nie wykorzystanie pieniędzy przez rzadzacych ze powiem debili. Zero myślenia. Tak jak z targowiskiem zjebali. Przecież ci ludzie gówno wiedzą a wy im kasę dajecie. Wstyd. Obwodnicę robią zajebista tylko nie wiem po huj od gałowa do Chrobrego jak tam nie ma takiego ruchu. Praktywnie żaden. Obwodnica powinna być od Osowa do gałowa najlepiej przez gaj. Ale to wy jesteście najmadrzejsi. Bezmozgi kompletne byle do koryta się dostać. Wstyd

  2. Zgadzam się te budżety obywatelskie to największe przekręty finansowe!!!Pamiętacie Pamiątkowo i plażę jaka tam fuszera została zrobiona a wydano full kasy!To gdzie te pieniądze poszły wyrzucono je do jeziora:)Obwodnica miasta imienia Beaty i Włodzimierza brawo za inwestycje 100lecia!!!

  3. Nie wiem czemu tak przeszkadza mieszkańcom pomnik żołnierzy Armii Czerwonej , przecież leżą tam pochowani lub nie ludzie którzy wyzwalali Szamotuły, pomnik poświęcony tym co zginęli za wyzwolenie , owszem jedni byli dobrzy drudzy źli , ale spójrzmy najpierw na swoje podwórko , jacy my jesteśmy Polacy ?

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -