- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Apel burmistrza Szamotuł: oszczędzajmy wodę!

Ze względu na falę upałów i suszę Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły wystosował komunikat do mieszkańców.

W związku z przedłużającą się falą upałów i okresem bezdeszczowym, apeluję o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z sieci wodociągowej – czytamy w komunikacie Włodzimierza Kaczmarka.

W obecnej sytuacji wodę powinniśmy wykorzystywać jedynie w celach spożywczych i socjalnych. Nie należy jej używać do napełniania basenów, podlewania ogrodów oraz mycia aut.

- Reklama -

Nadmierne zużycie wody, może doprowadzić do spadku jej ciśnienia w sieci wodociągowej – alarmuje burmistrz.

Problemy z wodą w Przecławiu

Warto przy okazji przypomnieć, że spore problemy z bieżącą wodą występują od dłuższego czasu w Przecławiu. Mieszkańcy skarżą się na regularne, kilkugodzinne przerwy w jej dostawach oraz spadki ciśnienia w sieci wodociągowej. Pojawiły się propozycje złożenia pozwu zbiorowego przeciwko Gminie Szamotuły. Oberwało się nawet sołtysce, która zdaniem kilku mieszkańców zrobiła zbyt mało, aby problem rozwiązać. Prawda jest jednak taka, że sołtys ma w tym zakresie niewielkie pole do popisu. Pani sołtys zapowiedziała rezygnację ze stanowiska.

Czy jest szansa na rozwiązanie problemu w najbliższym czasie? Już w zeszłym roku Urząd Miasta i Gminy informował, że problemy z dostawami wody w Przecławiu powinny przejść do historii. Niestety, nie przeszły. Zakład Gospodarki Komunalnej wystąpił w czerwcu br. o pozwolenia na modernizację stacji uzdatniania wody w Kąsinowie. W tej chwili nie wiemy, jaki będzie zakres modernizacji oraz jak inwestycja wpłynie na problemy mieszkańców Przecławia.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe