- Reklama -
2.4 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Andrusiewicz apeluje, by święta spędzić w gronie osób w pełni zaszczepionych, najlepiej dawką przypominającą

Ograniczmy te święta do osób najbliższych i postarajmy się, jeśli to możliwe, spędzić je w gronie osób w pełni zaszczepionych, najlepiej z dawką przypominającą – zaapelował w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zaapelował w środę na konferencji prasowej, aby nie celebrować nadchodzących świąt tak, jak mieliśmy okazję robić to przed epidemią, i aby ograniczyć zakres osób towarzyszących do grona najbliższych.

„Ograniczmy te święta do naszych najbliższych i starajmy się, jeżeli możemy, żeby te święta były spędzone w gronie osób w pełni zaszczepionych i w gronie osób najlepiej z dawką przypominającą” – zaapelował.

- Reklama -

Podkreślił, że święta to czas, który spędzamy często z osobami starszymi. W tym kontekście przypomniał, że statystyki zgonów wskazują, iż obecnie 83 proc. osób, które nie radzą sobie z covidem, to osoby powyżej 65 roku życia. „Myślę, że nawet bez wypowiadania apelu z mojej strony wszyscy wiemy, czym może grozić kontakt osoby niezaszczepionej z covidem” – powiedział.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 18 021 nowych zakażeń koronawirusem. Resort przekazał też, że zmarło 775 osób z COVID-19, najwięcej w obecnej fali pandemii. Liczba zakażonych od początku epidemii przekroczyła 4 mln, zmarłych 92,8 tys. (PAP)

Autor: Daria Kania

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe