- Reklama -
0.9 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Amica wspiera lokalne zajęcia z samoobrony

Od początku tego roku w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach, odbywały się zajęcia sfinansowane grantem Amica S.A., które miały za zadanie podnieść poczucie bezpieczeństwa wronieckiej młodzieży. Szkolenie odbyło się z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Wronki, przy pomocy Gminy Wronki, a zapisało się na nie około sześćdziesięciu chętnych. Przedwczoraj, 13 lutego, uczestniczyliśmy w ostatnim spotkaniu adeptów samoobrony oraz wręczeniu certyfikatów ukończenia kursu.

Mariusz Branecki, wieloletni instruktor samoobrony, przeprowadził szkolenie dla młodzieży w systemie trójmodułowym; ataki otwartą bądź zamkniętą dłonią, uwalnianie się z chwytów i duszących uścisków oraz obrona przed niebezpiecznymi narzędziami. Każda z lekcji doskonaliła umiejętności obrony przed atakami bezpośrednimi i z zaskoczenia.

- Reklama -

 – Uczestnicy zajęć często przebywają wieczorami w miejscach, które nie zawsze są bezpieczne. Tak jak każdy może zostać napadnięty, tak każdy ma prawo do obrony, więc każdy powinien umieć się choć trochę obronić – mówił Mariusz Branecki, instruktor.

Inicjatorem zorganizowania zajęć była Młodzieżowa Rada Gminy Wronki, która analizując ankietę przeprowadzoną wśród młodych ludzi, zauważyła, że wielu nastolatków odczuwa brak wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Angelika Mamet złożyła w imieniu rady wniosek o dofinansowanie w ramach lokalnej akcji grantowej prowadzonej przez Grupę Amica. Pomysł został zaaprobowany i firma przekazała pięć tysięcy złotych dofinansowania na budowanie świadomości z zakresu samoobrony wśród młodych mieszkańców gminy Wronki.

– Kurs samoobrony to świetny przykład na dobrą współpracę pomiędzy prywatną firmą Amica, samorządem i Młodzieżową Radą Gminy Wronki. Bardzo się cieszę, że mogliśmy połączyć pieniądze z projektu Amica z merytorycznym zapleczem gminy i świetną młodzieżą z miasta i gminy Wronki – powiedział, wręczając certyfikaty Burmistrz Miasta i Gminy Wronki. – Czasem słyszymy, że w zamian za taki mecenat mamy zapewnioną reklamę, tymczasem są ta działania wynikające z innych celów, z tego, że czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszym lokalnym środowisku, wokół firmy – powiedział uczestniczący w podsumowaniu akcji Maciej Fliger z Grupy Amica.

– Do drugiej edycji konkursu „Inwestujemy lokalnie” zgłoszono 23 projekty. Przyznaliśmy 8 grantów. Wnioski o kolejne granty będziemy przyjmować w drugim kwartale tego roku – zapowiada Malwina Frydrychowicz, odpowiedzialna w firmie za działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”821″ gal_title=”Samoobrona Amica”]
ŹródłoAMICA S.A.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe