- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
piątek, 8 grudnia, 2023

Amica po raz kolejny wsparła szpital zakaźny w Poznaniu

Grupa Amica po raz kolejny włączyła się do pomocy służbom medycznym i przekazała 50 000 rękawiczek jednorazowych, bez których praca w czasie pandemii, szczególnie w takim miejscu, jak szpital, nie jest możliwa. Wyposażenie trafiło do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Ostatnio coraz więcej słyszymy o rosnącej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem. Większość chorych z Wielkopolski, którzy wymagają hospitalizacji, trafia do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, który był wielospecjalistyczną placówką medyczną, ale kilka miesięcy temu przemianowany został na jednoimienny szpital zakaźny dla chorych na COVID-19. Darowiznę – 50 tysięcy rękawiczek jednorazowych – w minionym tygodniu przekazał w imieniu Grupy Amica Michał Wichłacz, dyrektor ds. zakupów.

- Reklama -

– Wierzymy, że nasze wsparcie dla szpitali z Poznania i Wielkopolski, gdzie mają swoje siedziby spółki Grupy Amica, przyczyni się do walki z koronawirusem w trudnym czasie tak zwanej drugiej fali zakażeń. Wspólnie sprostaliśmy pierwszemu atakowi wirusa, dlatego wierzymy, że bogatsi o doświadczenie i wiedzę, jesteśmy w stanie przetrwać kolejne jego natarcie. Powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby to nasza wspólna sprawa – mówi Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica.

Nie jest to pierwsza darowizna, jaką Grupa Amica przekazała Szpitalowi Miejskiemu im. J. Strusia w Poznaniu. W kwietniu firma przekazała 200 tysięcy złotych na leczenie i minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów. Następnie w maju placówka otrzymała 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tysiące maseczek FFP2 i lodówkę. Przekazane dary mają na celu, przede wszystkim, odciążyć placówkę oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy całego personelu oraz zwiększyć bezpieczeństwo przebywających tam pacjentów.

ŹródłoAmica S.A.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe