- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Alert RCB dla powiatu szamotulskiego: możliwe burze, ulewny deszcz i bardzo silny wiatr

Polecamy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert trzeciego stopnia m.in. dla powiatu szamotulskiego.

Uwaga! Dziś i w nocy burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia – wiadomości o takiej treści trafiły dziś m.in. do mieszkańców powiatu szamotulskiego.

- Reklama -

Według IMGW w naszym regionie możliwe są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h.

Alert RCB to system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze. Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń i w razie potrzeby uruchamia Alert.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -