Akcja #samopomoc: Zostań w domu! Zakupy zrobimy za Ciebie!

1

Zostań w domu! Apel skierowany jest w szczególności do osób starszych i schorowanych, dla których ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem jest największe. Co jednak z tymi, którzy z domu wyjść muszą?

„Obawiacie się o swoje zdrowie i wolicie pozostać w domu? Macie problem ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem zwierzaka lub zakupem lekarstw w aptece? Znacie kogoś, kto może potrzebować takiej pomocy? Zgłoście się do nas!” – czytamy na plakacie. Początkowo oddolna inicjatywa przeradza się w zorganizowaną akcję.

Swoje działania kierujemy do osób, które z różnych powodów powinny pozostać w domu na czas zagrożenia epidemicznego – mówi Anna Sobol, przedstawicielka organizacji pozarządowych.

Wolontariusze i społecznicy pomogą wszystkim potrzebującym w codziennych czynnościach wymagających opuszczenia domu.

Zgłoszenia przyjmowane są codziennie pomiędzy godz. 10:00 a 16:00 pod numerem +48 505 511 326.

Po otrzymaniu zgłoszenia, koordynator zweryfikuje jakiej pomocy potrzebuje dana osoba. Następnie przekaże zgłoszenie do wolontariusza, z którym potrzebujący ustali szczegóły.

Każdy z wolontariuszy wyposażony będzie w identyfikator, który zwiększy potrzebę bezpieczeństwa. Zachowajcie jednak czujność! Działania podejmowane będą na wyraźną prośbę potrzebujących. Jeśli nie potwierdzicie swojej potrzeby, a ktoś poprosi was o pieniądze na zakupy – skontaktujcie się z koordynatorem.

Tworząc grupę #samopomoc nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu – mówi rzecznik prasowy SP ZOZ w Szamotułach, Michał Wasielewski – W porozumieniu ze Starostą Szamotulskim, Beatą Hanyżak, Burmistrzem Miasta i Gminy Szamotuły, Włodzimierzem Kaczmarkiem, Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Rady Powiatu, Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu Rady Miasta i Gminy Szamotuły, Dyrektorem SP ZOZ w Szamotułach, przedstawicielami stowarzyszeń, fundacji i społecznikami uznaliśmy, że najlepiej wykorzystają potencjał internetowej społeczności właśnie przedstawiciele organizacji pozarządowych., którzy mają największe doświadczenie w tego typu akcjach. Cieszymy się, że znalazły się osoby chętne do ukierunkowania działań. W dalszym ciągu zachęcamy do działań w najbliższym otoczeniu!

Dbajmy o siebie!

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
PRACOWNIK OŚWIATY
PRACOWNIK OŚWIATY
4 miesięcy temu

Jak ma się ten komunikat do tego, że pan Kaczmarek nakazał iść wszystkim pracownikom oświaty do pracy od 23.03.2020r.GDZIE JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ