Niestety, smutny finał wczorajszego zdarzenia nad Jeziorem Pamiątkowskim.
Wczoraj po godzinie 19.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o nastolatku, który podczas pływania w Jeziorze Pamiątkowskim, zniknął pod wodą.
Poszkodowany został zlokalizowany i wydobyty spod wody przez nurka, strażaka z Otorowa. Dzięki natychmiastowo podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Następnie, po niemal dwugodzinnej akcji w Pamiątkowie, nastolatka przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.
Niestety, jak przekazała dzisiaj policja, życia 17-latniego mieszkańca gminy Rokietnica nie udało się uratować.
Więcej informacji o wczorajszej akcji:
