- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

(8.10 – 24.10) Ważniejsze interwencje szamotulskich strażaków – zanieczyszczony staw, pożar, wypadki i kolizje

Poniżej przedstawiamy ważniejsze interwencje strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Lulinek – zanieczyszczony staw rybny

- Reklama -

8 października o godzinie 13.01 dwa zastępy z PSP Szamotuły zostały zadysponowane do Lulinka, strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali staw rybny o powierzchni około 25 m² znajdujący się na prywatnej posesji. Na powierzchni wody widoczna była nieznana substancja oraz martwe ryby. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pobraniu próbek wody do badań, wypompowaniu wody ze stawu oraz spryskaniu powierzchni środkiem odkażającym. W akcji brało udział 14 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz policja. Na miejsce zdarzenia wysłano też Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z JRG 6 Poznań.

Nojewo – samochód uderzył w drzewo

8 października o godz. 17.32 doszło do wypadku w Nojewie na trasie Pniewy – Wronki. Kierujący samochodem osobowym marki Ford Escort uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowany w wypadku opuścił pojazd przed przybyciem na miejsce straży pożarnej i znajdował się pod opieka ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy policji w kierowaniu ruchem oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, zastęp z OSP Pniewy, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Kierowce przewieziona do szpitala, a przyczyny wypadku ustala policja.

Nowa Wieś – pożar budynku mieszkalnego

11 października o godzinie 19.56 doszło do pożaru tapczanu w budynku mieszkalnym w Nowej Wsi.  Wszyscy mieszkańcy ewakuowali się z budynku jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Strażacy ugasili pożar za pomocą jednego prądu gaśniczego, przewietrzyli budynek oraz zbadali go kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych źródeł ognia. W akcji ratowniczej brało udział 19 strażaków z PSP Szamotuły, OSP Wronki, OSP Samołęż oraz Policja.

Karolin – wypadek drogowy

W środę 12 października o godzinie 18.46 w Karolinie zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe – Skoda Octavia oraz Fiat Seicento. Do wypadku zadysponowano 2 zastępy z PSP Szamotuły. Poszkodowane osoby opuściły pojazdy przed przybyciem ratowników, jednak w związku z uskarżaniem się przez nie na różne dolegliwości na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu uczestników zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował się na przewiezienie jednej osoby poszkodowanej do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanym, rozłączyli akumulatory oraz usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne i pojazdy.

Jasionna – dachowanie samochodu

W czwartek 13 października o godz. 11.17 doszło do wypadku we wsi Jasionna w gminie Wronki. Do wypadku zostały zadysponowane po dwa zastępy z PSP Szamotuły i OSP Wronki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Renault Modus, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Kierująca autem kobieta opuściła pojazd o własnych siłach i znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Poszkodowaną przewieziono do szpitala, a przyczyny zdarzenia ustala policja.

Zdjęcie: PSP Szamotuły
Zdjęcie: PSP Szamotuły

Wypadek w Zielonejgórze

15 października o godzinie 17.22 doszło do wypadku drogowego w Zielonejgórze gm. Obrzycko. Zderzyły się tam ze sobą dwa samochody osobowe marki Renault Scenic, poszkodowani opuścili pojazdy samodzielnie. Dwie osoby zostały przewiezione przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, pomocy w kierowaniu ruchem, usunięciu pojazdów z jezdni oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji brało udział 11 strażaków z PSP Szamotuły oraz OSP Obrzycko, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Kolizja na Lipowej w Szamotułach

W niedzielę 16 października o godzinie 10.42 doszło do kolizji na ulicy Lipowej w Szamotułach. Kierowca Fiata Punto wjechał w tył samochodu ciężarowego marki DAF. Osoby uczestniczące w zdarzeniu nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne oraz rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Przyczyny kolizji ustala policja.

Pożar altany w Szamotułach

17 października o godzinie 19.18 dwa zastępy z  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach zostały zadysponowane do pożaru altany na ogródkach działkowych w Szamotułach. Ratownicy ugasili pożar podając dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się budynek. W działaniach brało udział 8 strażaków oraz policja.

Pniewy – wypadek drogowy

W poniedziałek 17 października o godz. 21.22 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych (Ford Galaxy oraz Nissan Micra) w miejscowości Pniewy. Jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, natomiast drugi w przydrożnym rowie.  Poszkodowani opuścili pojazdy o własnych siłach. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy z PSP Szamotuły i OSP Pniewy, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Wypadek drogowy – Wróblewo

W niedzielę 23 października o godz. 06.32 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Wróblewo gm. Wronki. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą (BMW, Nissan Patrol, Citroen Xara), dwa z nich znajdowały się w rowie, a trzeci na środku jezdni. Droga wojewódzka nr 182 była całkowicie nieprzejezdna. Osoby biorące udział w wypadku opuściły pojazdy o własnych siłach i znajdowały się pod opieką ratowników medycznych, jedną z nich odwieziono do szpitala. Przyczyny wypadku ustala policja.

Zdjęcie: mojewronki.pl
Zdjęcie: mojewronki.pl

Zabezpieczenie lądowiska w Oporowie oraz Baborówku

We wtorek 18 października o godzinie 09.57 dwa zastępy z PSP Szamotuły zostały zadysponowane do Baborówka. Dwa zastępy udały się na pobliską łąkę w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR, natomiast trzeci zastęp udał się do domu poszkodowanego w celu udzielenia pierwszej pomocy. Po wejściu do budynku ratownicy zastali leżącego na podłodze mężczyznę i natychmiast przystąpili do resuscytacji. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach brało udział 11 strażaków z PSP Szamotuły oraz OSP Baborowo i śmigłowiec LPR.

W poniedziałek 24 października o godz. 10.17 dwa zastępy z PSP Szamotuły oraz OSP Ostroróg zostały zadysponowane do Oporowa, gdzie zaistniała konieczność zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR. Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy mężczyźnie, z którym był utrudniony kontakt, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie poszkodowanego mężczyzny do śmigłowca.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe