- Reklama -
0.9 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

526 mln zł wpłynęło na konta lokalnych samorządów

Na konta wszystkich wielkopolskich samorządów z początkiem września zostały przelane środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie miasta, gminy i powiaty z Wielkopolski otrzymały 526 mln zł na realizację inwestycji.

– Tak jak wcześniej informowałem, początek września to czas wypłat dla samorządów. Wszystkie wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już wypłaty na konta i mogą planować sposób ich wykorzystania. Przypomnę, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych premiera Mateusza Morawieckiego ma przeciwdziałać skutkom związanym z COVID-19. Dlatego te środki są dedykowane przede wszystkim utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej na poziomie lokalnym – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Największe wsparcie otrzymało miasto Poznań (93,5 miliona złotych) i powiat poznański (74,8 miliona złotych). Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków na adres elektronicznej skrzynki podawczej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło osiem wniosków, w tym z gmin: Rzgów, Konin, Trzcianka, Września, Swarzędz, Kramsk, Babiak oraz z powiatów pilskiego i międzychodzkiego. Wsparcie otrzymały również wszystkie samorządy z powiatu szamotulskiego:

  • Gmina Pniewy: 1 918 841 zł
  • Gmina Duszniki: 500 000 zł
  • Gmina Kaźmierz: 500 000 zł
  • Gmina Ostroróg: 500 000 zł
  • Gmina Obrzycko: 755 761 zł
  • Obrzycko: 500 000 zł
  • Gmina Szmotuły: 2 240 506 zł
  • Gmina Wronki: 2 685 449 zł
  • Powiat Szamotulski: 500 000 zł.
- Reklama -

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

Są to środki, dzięki którym uda się zrealizować wiele mniejszych, ale bardzo potrzebnych inwestycji. Wśród nich będą m. in. nowy piec dla Szkoły Podstawowej, systemy napowietrzania dla oczyszczalni ścieków, rozbudowa sieci wodociągowej na ulicach Kolejowej, Widokowej, Magnoliowej oraz wiele innych – informuje Miasto Obrzycko.

Obecnie trwa drugi nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy na złożenie wniosków mają czas do końca września. 

ŹródłoWUW/Red.
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe