16.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 września, 2020

526 mln zł wpłynęło na konta lokalnych samorządów

Polecamy

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: faworyci obronili tytuły

W Baborówku zakończyły się zawody LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa...

Firma Ciepłownik Ekoinwestycje przebuduje szamotulski Rynek

W piątek w Urzędzie Miasta i Gminy w Szamotułach wybrano wykonawcę rewitalizacji szamotulskiego Rynku.
Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

Na konta wszystkich wielkopolskich samorządów z początkiem września zostały przelane środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie miasta, gminy i powiaty z Wielkopolski otrzymały 526 mln zł na realizację inwestycji.

– Tak jak wcześniej informowałem, początek września to czas wypłat dla samorządów. Wszystkie wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już wypłaty na konta i mogą planować sposób ich wykorzystania. Przypomnę, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych premiera Mateusza Morawieckiego ma przeciwdziałać skutkom związanym z COVID-19. Dlatego te środki są dedykowane przede wszystkim utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej na poziomie lokalnym – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Największe wsparcie otrzymało miasto Poznań (93,5 miliona złotych) i powiat poznański (74,8 miliona złotych). Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków na adres elektronicznej skrzynki podawczej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło osiem wniosków, w tym z gmin: Rzgów, Konin, Trzcianka, Września, Swarzędz, Kramsk, Babiak oraz z powiatów pilskiego i międzychodzkiego. Wsparcie otrzymały również wszystkie samorządy z powiatu szamotulskiego:

  • Gmina Pniewy: 1 918 841 zł
  • Gmina Duszniki: 500 000 zł
  • Gmina Kaźmierz: 500 000 zł
  • Gmina Ostroróg: 500 000 zł
  • Gmina Obrzycko: 755 761 zł
  • Obrzycko: 500 000 zł
  • Gmina Szmotuły: 2 240 506 zł
  • Gmina Wronki: 2 685 449 zł
  • Powiat Szamotulski: 500 000 zł.
- Reklama -

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

Są to środki, dzięki którym uda się zrealizować wiele mniejszych, ale bardzo potrzebnych inwestycji. Wśród nich będą m. in. nowy piec dla Szkoły Podstawowej, systemy napowietrzania dla oczyszczalni ścieków, rozbudowa sieci wodociągowej na ulicach Kolejowej, Widokowej, Magnoliowej oraz wiele innych – informuje Miasto Obrzycko.

Obecnie trwa drugi nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy na złożenie wniosków mają czas do końca września. 

ŹródłoWUW/Red.

1 KOMENTARZ

0 0 głos
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
Buras miejscowy
Buras miejscowy
25 dni temu

Wielce Szanowni Panstwo z miejscowej i zamiejscowej platformy zwanej obywatelską(nie wiem dlaczego) Pamiętacie…”Kłamczuszek Mateuszek rozwozi kartny z kwotami bez pokrycia aby Duda wygrał wybory.A tu masz …klops…kasa jest na kontach.Przykro prawda,że samorządy dostana pieniadze.Ja znam Wasze tzw narracje to teraz będzie…”Państwo jest zadłużane na pokolenia,nie wyjdziemy z tego nasze wnuki i prawnuki i prararararaaraa wnuki będą to spłacać”…Jak nie chcecie tych pieniezy to w poczuciu i w trosce o „tenkraj” zwróćcie pieniądze do kasy Państwowej.Wtedy będziecie GOŚCIE.A jak nie to buzia w kubeł i nie roztrwonić przypadkiem tych pieniędzy.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...

Powiat. W weekend doszło do 16 zdarzeń drogowych

W miniony weekend policjanci odnotowali w sumie 16 zdarzeń drogowych. Doszło do dwóch wypadków. Policja apeluje o zachowanie ostrożności do wszystkich...

Planowane na najbliższy tydzień wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Duszniki28 września 2020 r....

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: faworyci obronili tytuły

W Baborówku zakończyły się zawody LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych...

Co się stało z zaginionym Tomaszem Popielarzem? Rodzina prosi o pomoc

Tomasz Popielarz z Kaźmierza zaginął 26 grudnia 2019 roku. Tego dnia samowolnie opuścił Szpital Powiatowy w Szamotułach i kontakt z nim się...

Więcej artykułów

- Reklama-
1
0
Chcemy poznać Twoje zdanie. Zostaw komentarz, oceń artykuł...x
()
x