- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

49 milionów dofinansowania na budowę obwodnicy Szamotuł!

Dwie obwodnice w północnej Wielkopolsce otrzymają dofinansowanie ze środków rządowych – przekazał wczoraj poseł Krzysztof Czarnecki.

Przypomnijmy, że 20 maja Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył do Ministerstwa Infrastruktury wnioski o dofinansowanie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na program przeznaczono 2 mld zł, z czego 1,9 mld zł zostanie rozdysponowane, a pozostałe 5 procent to rezerwa.

– Znakomite informacje płyną z Kancelarii Premiera Rady Ministrów i od Premiera Mateusza Morawieckiego. Ze środków rządowych zostaną dofinansowane aż dwie obwodnice w północnej Wielkopolsce. Wszystkie w regionie, o które aplikował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – informuje Krzysztof Czarnecki.

- Reklama -

Wśród dofinansowanych obwodnic są obwodnica Szamotuł w ciągu dróg wojewódzkich 184 i 187 (49 mln złotych) oraz obwodnica Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 (48 mln złotych).

– Nawet nie wiecie jak bardzo jestem z tego dumny. To wielkie, dziejowe inwestycje w naszym okręgu, o które zabiegałem m.in. z samorządowcami Prawa i Sprawiedliwości Adamem Bogrycewiczem – Radnym Sejmiku Wielkopolskiego,
Zbigniewem Nowakiem – Radnym Rady Powiatu z Rogoźna, Marią Przybylską – Radną Rady Powiatu z Szamotuł – przekazał poseł Czarnecki.

Obwodnica Szamotuł w ciągu dróg wojewódzkich 184 i 187 ma mieć długość 10,2 km. Szacunkowa wartość inwestycji to 99,2 mln zł.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe