- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

37 nowoczesnych łóżek na Oddziale Chirurgicznym

Pacjenci Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach mają już do dyspozycji 37 wygodnych, sterowanych elektronicznie łóżek. Zakup sprzętu rozłożony był na dwa etapy. Pod koniec ubiegłego roku szpital zakupił 24 nowoczesne łóżka o wartości ok. 135 tys. zł. Kilka dni temu oddział wzbogacił się o dodatkowe 13 łóżek za ponad 73 tys. zł.

Inwestycje związane z doposażeniem oraz remontem pomieszczeń na Oddziale Chirurgicznym odbiegają końca. Przypomnijmy, że w grudniu 2017 r. szpital zakupił dla Oddziału Chirurgicznego 24 łóżka za kwotę blisko 135 tys. zł. Pieniądze na ten cel pochodziły z dotacji od powiatu szamotulskiego.

- Reklama -

Na początku maja 2018 r. na szamotulską chirurgię trafiło 13 kolejnych łóżek. Zakup obejmował kwotę 73.429,20 zł brutto i został sfinansowany ze środków własnych SP ZOZ w Szamotułach. Przetarg na dostawę sprzętu wygrała firma KONKRET.

Obecnie wszyscy pacjenci Oddziału Chirurgicznego mogą już korzystać z nowoczesnych i wygodnych łóżek. Dzięki elektronicznej regulacji poszczególnych segmentów możemy bez problemu dopasować układ łóżka do potrzeb pacjenta. Możemy również ustawić minimalną wysokość łóżka na 37 centymetrów, dzięki czemu pacjent może bezpiecznie z niego zejść, zamiast z niego zeskakiwać – opowiada Pielęgniarka Oddziałowa Alicja Kudłaszyk. – Łóżka są bardzo stabilne i łatwe w czyszczeniu, w razie konieczności możemy je nawet dopasować do wzrostu pacjenta. Bardzo przydatna jest tzw. funkcja CPR, dzięki której za pomocą jednego przycisku możemy przywrócić łóżko do właściwego ułożenia. Jest to ważne w przypadku na przykład konieczności reanimacji pacjenta – dodaje.

Od stycznia 2018 r. trwała modernizacja pomieszczeń po dawnym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii na I piętrze. Prace remontowe zakończyły się, a odnowione sale wraz z nowym sprzętem zostaną w najbliższy piątek, 11 maja, przyłączone do funkcjonującego obok Oddziału Chirurgicznego.

SP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe