- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

35-latka odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień

Na podstawie zmian w przepisach, kierująca samochodem, która została zatrzymana przez szamotulską drogówkę, odpowie przed sądem za jazdę samochodem bez uprawnień. Do tej pory, takie osoby mogły być ukarane mandatem karnym. Teraz obligatoryjnie sprawa trafia do sądu, a kierującej oprócz wysokiej grzywny grozi też zakaz kierowania pojazdami.

W dniu 11 stycznia br. w Ostrorogu policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Ford Fiesta. Podczas sprawdzenia okazało się, iż 35-letnia mieszkanka gminy Szamotuły nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Do niedawna, za takie wykroczenie mogłaby zostać ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł. Obecnie, po zmianach wprowadzonych z dniem 1 stycznia 2022 roku osoby, które wsiadają za kierownicę pojazdu mechanicznego, nie mając do tego wymaganych uprawnień, muszą liczyć się ze znacznie surowszą karą. Od tego roku, każda taka sprawa obligatoryjnie trafia do sądu.

Zgodnie z nowymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień kierowcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść 30 tys. zł. Dodatkowo kierujący naraża się na zakaz prowadzenia pojazdów, który zostanie orzeczony tego typu sprawie.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe