- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

28-latek zaciągał kredyty podszywając się pod mieszkańca powiatu szamotulskiego

46 zarzutów m.in. za oszustwa, wyłudzenia kredytów i podszywanie się pod inną osobę usłyszał 28-latek z województwa mazowieckiego. Policjanci ustalili go i zatrzymali pod koniec ubiegłego miesiąca. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym roku, kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zgłosił się 63-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna chcąc założyć nowy rachunek bankowy, został poinformowany przez pracowników placówki, iż ma zaciągnięty kredyt w ich placówce. Zaskoczony 63-latek zorientował się, że ktoś musiał się pod niego podszyć i zgłosił sprawę na Policję.

Sprawa trafiła do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą i korupcją. Liczne analizy rachunków bankowych i zebranych w sprawie materiałów doprowadziły do ustalenia, iż pożyczka, o której zawiadomił zgłaszający, nie była jedyną, którą ktoś próbował zaciągnąć na jego dane osobowe. Na skradzioną tożsamość, oszust składał w sumie 46 wniosków kredytowych w bankach i parabankach. Próbował w ten sposób wyłudzić około 200 tysięcy złotych. Z uwagi na odmowy w niektórych placówkach, na nazwisko pokrzywdzonego zaciągnął pożyczki na 10 700 zł.

- Reklama -

Dociekliwe wyjaśnianie sprawy doprowadziło śledczych na trop podejrzanego. Początkowo policjanci znali tylko jego wizerunek, jednak udało im się ustalić też jego dane. Okazało się, iż był to 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Na podstawie zebranych w sprawie dowodów, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego.

28-latek został zatrzymany przez szamotulskich kryminalnych w miejscu zamieszkania pod koniec ubiegłego miesiąca. Został przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzież tożsamości, oszustwa, wyłudzenia kredytów i usiłowania dokonania wyłudzeń kredytów. Łącznie prokurator przedstawiła mu 46 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów.

Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe