- Reklama -
15.8 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

26-latek nie przejął się wyrokiem. Choć odebrano mu uprawnienia, spod sądu odjechał autem

Czujny Specjalista z Zespołu ds. Wykroczeń zauważył, że 26-latek który chwilę wcześniej usłyszał wyrok w sprawie kierowania samochodem bez uprawnień, ponownie zignorował przepisy i odjechał z sądu kierując samochodem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W dniu 16 kwietnia br. Specjalista z Zespołu Wykroczeń uczestniczył w charakterze oskarżyciela publicznego w rozprawie sądowej w sprawie skierowanego wniosku o ukaranie. Z zebranych przez Policję dowodów wynikało, iż 26-letni mieszkaniec gminy Duszniki w ubiegłym roku kierował samochodem bez uprawnień, a samochód, którym jechał był niedopuszczony do ruchu.

Podczas tej rozprawy sąd nałożył na 26-latka grzywnę w wysokości 1600 zł oraz zastosował zakaz kierowania pojazdami na sześć miesięcy. Wyrok w tej sprawie nie jest jeszcze prawomocny.

- Reklama -

Jak się jednak okazało, nie był to koniec przewinień mężczyzny. Policjant, który uczestniczył w rozprawie, wracając pieszo z sądu do komendy zauważył, że 26-latek odjeżdża samochodem marki volkswagen golf. Mężczyzna najwyraźniej nie przejął się wyrokiem sądu i ponownie kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Z uwagi na fakt, iż funkcjonariusz nie przyjechał na rozprawę radiowozem i nie miał możliwości dogonienia sprawcy wykroczenia, natychmiast za pośrednictwem dyżurnego poinformował policjantów, którzy pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym.

26-latkowi po raz kolejny nie udało się uniknąć spotkania z policjantami. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Dusznikach. Kolejny raz kierował samochodem bez uprawnień. Co więcej, po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości na jaw wyszło, iż znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę. Policjanci wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenia. Również w tym przypadku, wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz nie mniejszej 2500 zł za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo musi się liczyć z możliwością przedłużenia zakazu kierowania pojazdami, a kierowanie samochodem po uprawomocnieniu się takiego wyroku stanowić już będzie nie wykroczenie, a przestępstwo.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe