- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

21-latka potrąciła rowerzystkę podczas manewru wyprzedzania

Policjanci wyjaśniają sprawę wypadku, do którego doszło wczoraj w Ćmachowie. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła rowerzystka.

Wczoraj około godziny 13.40 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego w Ćmachowie. Na miejscu okazało się, iż doszło tam do potrącenia rowerzystki.

- Reklama -

Policjanci ustalili wstępnie, iż przyczyną wypadku mogło być niezachowanie należytych środków ostrożności oraz bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania. W wyniku tego manewru 21-letnia kierująca samochodem marki Peugeot zderzyła się z 32-letnią rowerzystką, która jechała w tym samym kierunku.

Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami- obie kobiety były trzeźwe. Funkcjonariusze sporządzili szkic miejsca zdarzenia, oględziny oraz dokumentację niezbędną do dalszego wyjaśnienia sprawy.

Rowerzystka została przetransportowana do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe, gdzie po przeprowadzonych badaniach okazało się, iż doznała obrażeń, które zakwalifikowały zdarzenie jako wypadek drogowy. Postępowanie mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

Za spowodowanie wypadku drogowego polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe