- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

20-latek skatował człowieka, bo obraził jego BMW. Do zdarzenia doszło pod Szamotułami

Do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach trafiła sprawa udostępnionego w Internecie filmu, na którym widać brutalne zachowanie wobec mieszkańca gminy Szamotuły. Sprawa miała swój początek dzięki policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Podejrzany na wniosek śledczych, a decyzją sądu trafił do aresztu.

Sprawa została przekazana do tutejszej jednostki przez Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie. Tamtejsi policjanci otrzymali informację, iż w Internecie udostępniony został film z pobicia mężczyzny. Na filmie widać było sprawcę, który został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Świebodzina. Był to 20-letni mieszkaniec Zbąszynia znany miejscowym stróżom prawa. Gdy okazało się, że zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu szamotulskiego, sprawa została przekazana do realizacji funkcjonariuszom z Szamotuł.

Miejscowi kryminalni dotarli do pokrzywdzonego, którym był 18-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Pokrzywdzony początkowo nie chciał składać zawiadomienia o przestępstwie. Został więc przesłuchany w charakterze świadka. Policjanci z Szamotuł dotarli też do innego świadka zdarzenia, którego również przesłuchali, zabezpieczając tym samym dodatkowy materiał dowodowy w sprawie.

- Reklama -

Zabezpieczone nagranie ze zdarzenia było na tyle brutalne, że Szamotulscy policjanci złożyli do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Prokuratura przychyliła się do wniosku i  skierowała sprawę do rozpatrzenia przez sąd, który zadecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Podejrzany usłyszał zarzuty za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszania przemocą i groźbą do określonego zachowania.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Pod nadzorem prokuratury prowadzą je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe