- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

16-latek ukradł i rozbił samochód. Namówił go 17-letni kolega

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miniony weekend we Wronkach.

27 sierpnia br. na Komisariat Policji we Wronkach zgłosił się mieszkaniec Wronek, który poinformował funkcjonariuszy, że około godziny 16.10, we Wronkach przy ul. Leśnej, nieznany sprawca wykradł kluczyki do samochodu z jego torby, a następnie ukradł wartego około 45 tysięcy złotych volkswagena jetta. Zgłaszający pozostawił torbę niezabezpieczoną w szatni. Gdy zorientował się, że nie ma kluczyków od pojazdu, zdążył jeszcze zobaczyć, jak nieznany sprawca odjeżdża jego samochodem.

Do pracy na miejscu skierowani zostali policjanci z Wronek, z Obrzycka oraz z Szamotuł. Po krótkim czasie okazało się, iż sprawca nie zdołał odjechać daleko. Na ul. Partyzantów uderzył w drzewo, pozostawił auto na parkingu i oddalił się z miejsca. Policjanci, na podstawie rozpytania świadka zdarzenia drogowego oraz na podstawie zapisów z monitoringów ustalili wizerunek sprawcy kradzieży, po czym opatrolowali teren Wronek w celu jego ujawnienia. Szamotulscy kryminalni odnaleźli podejrzanego, który najwyraźniej powrócił w okolice miejsca kradzieży pojazdu po pozostawiony tam rower. Okazało się, iż był to 16-latek – informuje asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Po zatrzymaniu, nieletni poinformował policjantów, że do kradzieży samochodu namówił go jego 17-letni znajomy, u którego miał drobny dług. 17-latek podżegał młodszego kolegę, aby ten ukradł dla niego jakikolwiek samochód, wówczas anuluje mu dług. Policjanci szybko odnaleźli i zatrzymali podżegacza.

17-latek usłyszał zarzuty podżegania do kradzieży z włamaniem, za co grozić mu może do 10 lat więzienia. 16-latek, z uwagi na swój wiek, został natomiast przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Dokumentacja związana z jego sprawą trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. To sąd rodzinny zadecyduje o tym, jakie środki zastosuje wobec nieletniego – dodaje policjantka.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe