- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

14-latek wymusił pieniądze od kolegi

Do zdarzenia doszło w jednej ze szkół z terenu powiatu szamotulskiego – policjanci nie ujawniali dokładnej nazwy placówki.

– Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej z Szamotuł dowiedzieli się, iż mogło dojść do wymuszenia rozbójniczego wśród nastolatków. Funkcjonariusze otrzymali informacje o zajściu od pracowników jednej ze szkół z terenu powiatu szamotulskiego. Z ustaleń wynikało, iż 14-latek, grożąc pobiciem wymusił od młodszego kolegi 100 zł. Pokrzywdzony nastolatek bojąc się starszego kolegi przekazał mu pieniądze. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu – informuje aps. Sandra Chuda.

Policjanci przesłuchali pokrzywdzonego w obecności matki. Zebrano również zeznania od potencjalnych świadków oraz podejrzanego nastolatka.

- Reklama -

– Po zebraniu całego materiału funkcjonariusze przekazali go do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach, który przeprowadzi postępowanie i zdecyduje o dalszych krokach w sprawie i o tym jakie środki zastosować wobec nieletniego – dodaje asp. Sandra Chuda.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe