- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

13 osób straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość [wideo]

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym grozi wysoki mandat karny. Co więcej, grozi też utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Niestety nie wszyscy pamiętają o tych dotkliwych konsekwencjach. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali do kontroli kolejnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość, czym mogli narazić innych lub siebie na niebezpieczeństwo.

Niestety niektórzy kierujący pojazdami wciąż zapominają, że znaczne przekroczenie prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym może doprowadzić do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Tylko w ubiegłym tygodniu ( od 17 do 23 sierpnia br.) policjanci szamotulskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 13 osób, które znacznie przekroczyły dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość. Każdy z nich przekroczył prędkość co najmniej o 50 km/h na terenie zabudowanym.

- Reklama -

Do kontroli zbyt szybkich kierowców doszło w Pęckowie, w Karolinie, w Sędzinach, w Bytyniu, w Grzebienisku, w Zajączkowie, w Obrzycku, w Radzynach, w Dusznikach oraz we Wronkach.

Najwyższy niechlubny wynik pomiaru prędkości uzyskał mieszkaniec Wronek, który kierował mercedesem w Karolonie. Mężczyzna poruszał się z prędkością 129 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Największym przekroczeniem prędkości „wykazał się” kierujący samochodem marki Volvo w Sędzinach. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Każdy z powyższych trzynastu zatrzymanych w ubiegłym tygodniu kierujących, na najbliższe trzy miesiące, musi zapomnieć o kierowaniu samochodami. Wszyscy stracili prawo jazdy i zostali ukarani grzywną, a za kolejne nieprzestrzeganie przepisów grozi im kolejny mandat i wydłużenie okresu, na który zatrzymano im uprawnienia.

Prędkość na drodze może okazać się bardzo niebezpieczna, dlatego też policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach, na co dzień kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach!

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe