3 C
Szamotuły
sobota, 19 września, 2020

13 osób straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość [wideo]

Polecamy

Gm. Szamotuły: 29-latek zgłosił, że wysadzi blok. Trafił do szpitala specjalistycznego

W czwartek, 17 września około godziny 15.45 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w jednym z...

Szamotuły. Strażnicy miejscy złapali wandali. Okazało się, że to 7 i 9-latek

W zeszłym tygodniu, późnym popołudniem strażnicy miejscy z Szamotuł otrzymali informację o uszkodzeniu wiaty przystankowej przy Orliku...

Kolejny przypadek koronawirusa w szamotulskim szpitalu. Zakażone dziecko

W czwartek, 17 września Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 3 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w powicie szamotulskim.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym grozi wysoki mandat karny. Co więcej, grozi też utrata prawa jazdy na 3 miesiące. Niestety nie wszyscy pamiętają o tych dotkliwych konsekwencjach. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali do kontroli kolejnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość, czym mogli narazić innych lub siebie na niebezpieczeństwo.

Niestety niektórzy kierujący pojazdami wciąż zapominają, że znaczne przekroczenie prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym może doprowadzić do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Tylko w ubiegłym tygodniu ( od 17 do 23 sierpnia br.) policjanci szamotulskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 13 osób, które znacznie przekroczyły dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość. Każdy z nich przekroczył prędkość co najmniej o 50 km/h na terenie zabudowanym.

- Reklama -

Do kontroli zbyt szybkich kierowców doszło w Pęckowie, w Karolinie, w Sędzinach, w Bytyniu, w Grzebienisku, w Zajączkowie, w Obrzycku, w Radzynach, w Dusznikach oraz we Wronkach.

Najwyższy niechlubny wynik pomiaru prędkości uzyskał mieszkaniec Wronek, który kierował mercedesem w Karolonie. Mężczyzna poruszał się z prędkością 129 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Największym przekroczeniem prędkości „wykazał się” kierujący samochodem marki Volvo w Sędzinach. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69 km/h w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Każdy z powyższych trzynastu zatrzymanych w ubiegłym tygodniu kierujących, na najbliższe trzy miesiące, musi zapomnieć o kierowaniu samochodami. Wszyscy stracili prawo jazdy i zostali ukarani grzywną, a za kolejne nieprzestrzeganie przepisów grozi im kolejny mandat i wydłużenie okresu, na który zatrzymano im uprawnienia.

Prędkość na drodze może okazać się bardzo niebezpieczna, dlatego też policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach, na co dzień kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drogach!

Prędkość na drodze może być niebezpieczna w skutkach… Zwłaszcza w rejonie zabudowanym 🏘🏘 W takich miejscach częściej…

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach Wtorek, 25 sierpnia 2020
0 0 głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Szamotuły: 29-latek zgłosił, że wysadzi blok. Trafił do szpitala specjalistycznego

W czwartek, 17 września około godziny 15.45 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w jednym z...

Szamotulanka wystąpiła w „Pytaniu na śniadanie”

Agnieszka Kamińska-Nowak, położna z Szamotuł i właścicielka Centrum Położniczego, wystąpiła w porannym programie TVP 2 "Pytanie na śniadanie".Ceniona...

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie szamotulskim

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w piątek o 75 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkopolsce.Wśród zakażonych jest jedna...

Szamotuły. Strażnicy miejscy złapali wandali. Okazało się, że to 7 i 9-latek

W zeszłym tygodniu, późnym popołudniem strażnicy miejscy z Szamotuł otrzymali informację o uszkodzeniu wiaty przystankowej przy Orliku na ulicy Felińskiego.

Region. Policjanci z Obornik szukają zaginionego 21-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach prowadzą poszukiwania za zaginionym Dawidem Januszewskim lat 21 zamieszkałym w Wargowie.Mężczyzna...

Więcej artykułów

- Reklama-
0
Chcemy poznać Twoje zdanie. Zostaw komentarz, oceń artykuł...x
()
x