- Reklama -
2.9 C
Szamotuły
niedziela, 4 grudnia, 2022

13-latek ukradł telefon swojemu koledze

Pniewscy policjanci przedstawili zarzut podejrzewanemu o kradzież telefonu komórkowego. Podejrzewany, to 13-letni kolega użytkownika komórki. Telefon zniknął w trakcie wspólnej zabawy. Sprawę rozstrzygnie Sąd Rodzinny.

W miniony poniedziałek 7 maja br. pniewscy  policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Pniew o tym, że ktoś ukradł należący do niej telefon komórkowy. Telefon na co dzień użytkuje syn zgłaszającej. Pokrzywdzona oszacowała straty na około 650 zł.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż telefon został skradziony najprawdopodobniej 4 maja, kiedy to chłopiec bawił się wraz z kolegami w domu jednego z nich. Po zakończonej zabawie, nastolatek zauważył brak telefonu. Początkowo myślał, że któryś z kolegów schował go dla zabawy, ale nie udało mu się odzyskać swojej komórki.

- Reklama -

Pniewscy policjanci sprawdzili w punktach zajmujących się sprzedażą używanych telefonów czy ktoś nie chciał sprzedać skradzionej komórki oraz rozpytali kolegów chłopca, którzy przebywali z nim w dniu kradzieży.

W trakcie prowadzonych działań, policjanci natrafili na trop, który doprowadził ich do podejrzewanego o kradzież. Okazał się nim jeden z kolegów pokrzywdzonego. Gdy funkcjonariusze przyjechali do domu 13-latka, jego mama przekazała mundurowym telefon. Kobieta miała odnieść telefon na policję, gdyż syn tłumaczył jej, że go znalazł. W trakcie przesłychania 13-latek przyznał się do kradzieży.

Chłopiec usłyszał zarzut. Z uwagi na fakt, iż podejrzewany o kradzież jest nieletni, sprawa trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. O konsekwencjach kradzieży zadecyduje sąd.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe