- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

107 interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem [ZDJĘCIA]

W czwartek, 17 lutego w naszym regionie doszło do załamania pogody. Służby ratunkowe, zwłaszcza straż pożarna i pogotowie energetyczne, miały pełne ręce roboty.

Pierwsze zgłoszenia o zerwanych liniach telefonicznych i energetycznych, powalonych drzewach, konarach blokujących drogi oraz o zerwanych dachach zaczęły napływać do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach przed godziną 4.00.

Szeroki zakres działań obejmował między innymi: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usuwanie połamanych drzew i konarów z drogi, zabezpieczeniu uszkodzonych dachów na budynkach oraz zabezpieczaniu uszkodzonej linii energetycznej i telefonicznej. W wyniku silnego wiatru nieprzejezdne były niektóre drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne.
Szybkie i sprawne usunięcie skutków było możliwe dzięki doskonałej współpracy jednostek z terenu powiatu szamotulskiego. Strażacy na bieżąco, otrzymując zgłoszenia o zaistniałych zdarzeniach, przemieszczali się tam, gdzie byli najbardziej potrzebni
– informuje dyżurny PSP Szamotuły.

- Reklama -

Od godziny 3.36 dnia 17 lutego do godziny 10.30 dnia 18 lutego 2022 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach otrzymało ponad 100 zgłoszeń związanych z likwidacją skutków silnego wiatru, jaki występował na terenie powiatu szamotulskiego.

Aby zabezpieczyć działania, konieczne było zwiększenie stanów osobowych w szamotulskiej komendzie.

Strażacy interweniowali łącznie przy 107 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem, w tym (usuwanie połamanych drzew i konarów 77 razy,  zabezpieczeniu uszkodzonych dachów 18 razy,  zabezpieczenie linii energetycznej i telefonicznej 4 razy, inne 11 razy). Ponadto druhowie OSP Wronki pomagali usuwać skutki wichury na terenie powiatu międzychodzkiego, natomiast zastęp OSP Baborowo usuwał skutki na terenie powiatu obornickiego.

W działania było zaangażowanych 143 zastępy, 624 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

  1. Oto skutek debilizmu dachów spadzistych – polskie debilne prawo z niewiadomych powodów foruje te chore konstrukcje, które tak cudoffnie odlatują z wiatrem. Więc należy budować dachy płaskie- ależ to źle, są za tanie i nie utuczą urzędów podatkami, bravo the-bille !!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe