- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

10 osób straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

W ubiegłym tygodniu aż 10 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość. Najbliższe trzy miesiące będą musieli się obyć bez wsiadania za kierownicę.

W minionym tygodniu (od 22 do 28 czerwca br.) 10 kierowców ze znaczną prędkością poruszało się po terenie zabudowanym. Na swojej drodze spotkali szamotulską drogówkę. Ich „wyczyny” zakończyły się utratą prawa jazdy.

Każdy z nich przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Kierujący zostali zatrzymani do kontroli w Bytyniu, w Otorowie, w Piotrowie, w Nowej Wsi, w Dusznikach, w Sędzinach, w Nojewie oraz na ul. Zamkowej w Szamotułach.

- Reklama -

Najwyższy niechlubny wynik pomiaru prędkości uzyskał mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który poruszał się z prędkością 120 km/h w Bytyniu, co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h.

Wszyscy powyżsi kierujący zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Ponadto stracili prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

Pamiętajmy, że prędkość często przyczynia się do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Zamiast starać się zyskać w trasie kilka minut, lepiej postarajmy się dotrzeć do celu bezpiecznie.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe