10.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 21 września, 2020

10 osób straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

Polecamy

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę,...

4 nowe przypadki SARS-CoV-2 w powiecie. Kolejne zakażenia w szpitalu?

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj o 94 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.Wyniki...

W ubiegłym tygodniu aż 10 kierowców straciło prawo jazdy za prędkość. Najbliższe trzy miesiące będą musieli się obyć bez wsiadania za kierownicę.

W minionym tygodniu (od 22 do 28 czerwca br.) 10 kierowców ze znaczną prędkością poruszało się po terenie zabudowanym. Na swojej drodze spotkali szamotulską drogówkę. Ich „wyczyny” zakończyły się utratą prawa jazdy.

Każdy z nich przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Kierujący zostali zatrzymani do kontroli w Bytyniu, w Otorowie, w Piotrowie, w Nowej Wsi, w Dusznikach, w Sędzinach, w Nojewie oraz na ul. Zamkowej w Szamotułach.

- Reklama -

Najwyższy niechlubny wynik pomiaru prędkości uzyskał mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który poruszał się z prędkością 120 km/h w Bytyniu, co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h.

Wszyscy powyżsi kierujący zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Ponadto stracili prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

Pamiętajmy, że prędkość często przyczynia się do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Zamiast starać się zyskać w trasie kilka minut, lepiej postarajmy się dotrzeć do celu bezpiecznie.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane na najbliższy tydzień wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Obrzycko

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.-W związku z wykryciem koronawirusa...

Pies Nako i funkcjonariuszka Zakładu Karnego we Wronkach na szkoleniu dublerów w Czarnem

W Zakładzie Karnym w Czarnem koło Szczecinka trwa kilkutygodniowy specjalistyczny kurs dla zastępców przewodników psów.W szkoleniu uczestniczy m.in....

UKS Szamotulanin pokonał Trefla Gdańsk i awansował do finału mistrzostw Polski

Od piątku w Gdańsku odbywa się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce. W zawodach bierze udział drużyna kadetów UKS Szamotulanin.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę, 19 września potwierdzono przypadek zakażenia...

Więcej artykułów

- Reklama-