- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Zorganizowana grupa sprzedawała narkotyki we wronieckim więzieniu! [film]

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania i funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę, która na terenie zakładu karnego we Wronkach rozprowadzała narkotyki.

W czasie prowadzonego śledztwa ustalono, że osoby osadzone w jednym z zakładów karnych mają dostęp do narkotyków. Ze względu na miejsce działania grupy, działania podejmowane przez policjantów były bardzo skomplikowane i musiały zostać dokładnie zaplanowane. Z uzyskanych informacji wynikało, że w proceder mogą być zamieszani funkcjonariusze Służby Więziennej.

W dniach 20 – 22 grudnia 2017 roku na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego przeprowadzono działania. Brali w nich udział policjanci z CBŚP z Poznania, Warszawy, Opola, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W ich trakcie zatrzymano trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej. Wykonano również czynności z udziałem czternastu osób, które były osadzone w zakładzie karnym i areszcie śledczym.

Podczas akcji na terenie zakładu karnego wykorzystano specjalistyczny sprzęt w postaci bezzałogowych statków powietrznych typu „dron”. Przy ich pomocy zarejestrowano nie tylko czynność policjantów, ale także zachowanie osadzonych po wejściu funkcjonariuszy na teren zakładu – informuje Prokuratura Krajowa.

- Reklama -

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie zakładu substancji psychotropowych i środków odurzających.

Nielegalny proceder mógł być prowadzony od 2010 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 1 gram amfetaminy lub marihuany w Zakładzie Karnym mógł kosztować nawet 50 złotych – informuje CBŚP.

Funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymali dodatkowo zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dziesięciu podejrzanych osób. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Prokuratura Krajowa/CBŚP/Red.  fot. UMiG Wronki (R.Sierchu) film: CBŚP

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe