- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Zmiany w zasadach korzystania z szamotulskiego Orlika

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta i Gminy Szamotuły podjęła uchwałę mającą uregulować sposób korzystania z Orlika min. przez grupy zorganizowane i młodzież.

Wprowadzone zmiany skracają o godzinę czas przeznaczony dla młodzieży, które nie należą do klubów i grup zorganizowanych. Dłużej z kompleksu boisk będą mogły za to korzystać kluby i stowarzyszenia sportowe.

- Reklama -

Zmiany jakie zaszły w regulaminie korzystania z kompleksu boisk przy ul. Szczuczyńskiej:

  • Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży (np. UKS, stowarzyszenia i kluby sportowe) będą mogły korzystać z kompleksu boisk od poniedziałku do piątku od godziny 17:00
  • Od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:15 – 17:00 boiska będą dostępne dla osób niepełnoletnich oraz uczącej się młodzieży, nie będących uczestnikami grupy zorganizowanej.

Przypominamy, że od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:15 pierwszeństwo do planowania zajęć szkolnych na Orliku mają nauczyciele, ze szkół podległych MiG Szamotuły.

Jak zmiany uzasadnia Rada Miasta i Gminy? Powyższa zmiana pozwala na prowadzenie zajęć w grupach zorganizowanych według jednolitego harmonogramu w całym sezonie treningowym. Rozwiązanie to umożliwi dzieciom i młodzieży korzystanie z zaplanowanych treningów i pogodzenie terminów tych zajęć z innymi wcześniej zaplanowanymi zajęciami dodatkowymi i obowiązkami szkolnymi.

Proponowane rozwiązanie nadal umożliwia korzystanie z obiektów kompleksu ORLIK przez dzieci i młodzież indywidualnie.

Zdjęcie: orlik2012.pl
  1. pięknie przecież orliki miały być dostępne dla każdego a teraz tylko grupy zorganizowane i szkoły to może nie wpuszczać zwykłych ludzi tylko kluby i szkoły kpina i dyskryminacja zwykłego kowalskiego to ojciec z synem już nie będą mieli gdzie po grać w piłkę bo na osiedlowym trawniku nie można i teraz z orlika też nie będzie można

  2. Jakaś porażka, gdy byłem młodszy graliśmy do wieczora na nierównej trawie i bramce bez siatek. Gdy budowano orlika wszyscy się cieszyli ze będzie można pograć na równej płycie i z porządnymi profesjonalnymi bramkami. Jednak boiska na których kiedyś grała młodzież są teraz zarezerwowane dla klubów i grup na które większość osób nie może sobie pozwolić gdyż w piłkę chodzi się grać od tak i już. Lepiej usunąć orlika i znów zabronować kawałek ziemi wbić dwie rury i młodzież będzie sobie grać. Porażka urzędów. Lekceważenie młodzieży i tyle.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe