- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Zła sytuacja w powiecie szamotulskim. Prawie 300 nowych przypadków w ciągu ostatniej doby

Obecnie mamy bardzo złą sytuację epidemiologiczną w powiecie szamotulskim, który jest w czołówce pod względem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W całej Wielkopolsce mamy dzisiaj aż 3082 nowe przypadki, niestety prawie 10 procent to przypadki z powiatu szamotulskiego. Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, w ciągu ostatniej doby potwierdzono 296 nowych zakażeń w powiecie. Zmarła kolejna, 9 już osoba, która chorowała na COVID-19.

- Reklama -

Na terenie powiatu mamy obecnie 453 aktywne przypadki. Od początku pandemii zakażonych zostało 627 osób.

 1. Agitujcie jeszcze bardziej do brania udziału w demonstracjach. A potem ze zdziwieniem piszecie o wzroście zachorowań. Brawo!

   • Wiesz …. kiedy człowiek bluzga i używa wulgaryzmów to znaczy, że brakuje mu argumentów

    • Właśnie rozmowa z niektórymi na argumenty nie ma sensu, bo wymaga to spojrzenia na problem z innej perspektywy, na przykład kobiety stojącej przed dylematem aborcji i wykazania się odrobiną empatii. Zresztą w mojej odpowiedzi jest zawarty argument dowodzący o braku związku strajku ze wzrostem zachorowań na ten moment. Więc mógł byś raczyć odnieść się do tego faktu a nie do aktu desperacji w postaci wulgaryzmu, zapożyczonego z debaty z osobami święcie (jak Kościół Katolicki nakazał) przekonanymi o swojej racji.

     • Tak…Przyjacielu wpadłeś w delikatnie mówiąc lekki słowotok, Inkubacja Wirusa wg twojego onetu to po mutacji wirusa około 1 do 20 dni

  • A może pan/pani wskazać, w którym miejscu promowaliśmy strajk lub zachęcaliśmy do wzięcia w nim udziału? Popieramy początkową ideę tego protestu, tj. utrzymanie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu, ale znając aktualną sytuację epidemiologiczną w Szamotułach, nie zachęcaliśmy do wzięcia w nim udziału. Pomylił pan/pani redakcje.

 2. Więcej ludzi niech protestuje z posłem i naszymi ,,mądrymi ” radnymi!!!! I się później dziwnymi co się dzieje że tylu nowych chorych. Zróbcie lepiej coś dla miasta bo tu rządzi KO czy POKO a miasto tonie w długach czyli PIS winnym tego że w Szamotułach mamy takich rządzących!!!!

  • Jest racja.Władza tego miasta przykrywa swoją nieudolność,lenistwo i brak kompetencji wszystkim co ma pod ręką.To są osoby przyklejone do stołka pt od przelewu do przelewu.

 3. Niestety szpital zawsze funkcjonował tragicznie,a w dobie pandemi powinni zamknąć.Zglaszalem nieprawidłowości do starostwa ale układy nie pozwalały ingerencji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe