- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Zderzenie mercedesa i bmw na trasie Szamotuły – Obrzycko [aktualizacja]

Dwie osoby trafiły do szpitala po wczorajszym wieczornym zdarzeniu drogowym w Słopanowie.

W piątek, 9 września o godzinie 23.11 dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Słopanowo, na drodze wojewódzkiej nr 185.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrzycku, jeden zastęp OSP Słopanowo oraz pogotowie ratunkowe i policję.

- Reklama -

Przybyli na miejsce ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Auta znajdowały się w rowach. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym.

Kierująca pojazdem osobowym marki Mercedes na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc drogą gminną, nie udzieliła pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki BMW jadącemu z kierunku miejscowości Obrzycko, doprowadzając do zderzenia pojazdów, w wyniku którego pojazd marki Mercedes obrócił się w lewą stronę o 180 stopni i następnie wjechał do rowu z lewej strony jezdni. Pojazd marki BMW w wyniku uderzenia zjechał na prawe pobocze, wywracając pojazd na prawy bok. Uczestnicy zdarzenia drogowego o własnych siłach wydostali się z pojazdów – informuje sierż. szt. Aleksandra Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowców – byli trzeźwi. Kierująca mercedesem wraz z pasażerem zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Poznaniu celem przeprowadzenia dodatkowych badań.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Szamotuły na miejscu wykonali dokumentację fotograficzną, szkic miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów oraz oględziny miejsca zdarzenia – dodaje sierż. szt. Aleksandra Serafin.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe