- Reklama -
25.2 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Zderzenie ciągnika rolniczego z busem w Gaju Małym

We wtorek, 15 września około godziny 19:00 doszło do groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Gaj Mały na drodze wojewódzkiej nr 185.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej (PSP Szamotuły, OSP Baborowo, OSP Obrzycko, OSP Piotrowo), policję oraz pogotowie ratunkowe.

- Reklama -

-Jak wynikało z ustaleń, przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie na oznakowanym skrzyżowaniu. Mieszkaniec Obrzycka, który kierował volkswagenem zderzył się z ciągnikiem rolniczym, który na tym skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia, kierujący samochodem został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym – informuje mł. asp. Sandr Chuda z KPP w Szamotułach.

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu wycieku ropy z uszkodzonego zbiornika paliwa, kierowaniu ruchem oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych i posprzątaniu drogi – informuje OSP Obrzycko.

A trakcie działań ratowniczych droga była zablokowana.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe