- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Zatrzymano podejrzanego o handel narkotykami

Szamotulscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn, którzy brali udział w obrocie narkotykami. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, atrapę broni oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

Szamotulscy kryminalni, w trakcie realizacji sprawy dotyczącej wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Szamotuł ustalili, że pod jednym ze sklepów na terenie miasta ma dojść do przekazania narkotyków. Po ustaleniu szczegółów kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zorganizowali zasadzkę.

W godzinach wieczornych, 29 stycznia na parking przy jednym ze sklepów w Szamotułach wjechał mężczyzna kierujący mercedesem, a zaraz za nim na parking wjechało dwóch mężczyzn samochodem marki Renault Megan. Po upewnieniu się, że „teren” jest bezpieczny doszło po między mężczyznami do przekazania narkotyków.

- Reklama -

Policjanci widząc zaistniałą sytuację, nie mieli już prawie żadnych wątpliwości, że doszło do handlu narkotykami. Kryminalni podjęli czynności wobec obu mężczyzn. 25-letni mieszkaniec Obornik w mercedesie ukrył woreczek strunowy z zawartością marihuany. Natomiast 23-latek z Szamotuł na widok policjantów wyrzucił na parking wcześniej zakupione narkotyki.

Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i osadzili w policyjnym areszcie. Po zważeniu zabezpieczonych narkotyków okazało się, iż łącznie w woreczkach znajdowało się ponad 27 gramów marihuany.

Dodatkowo, policjanci w trakcie przeszukania mieszkania i piwnicy 25-latka, znaleźli ponad kilogram suszu roślinnego. Oprócz tego kryminalni znaleźli pieniądze, prawdopodobnie pochodzące z procederu przestępczego oraz atrapę broni. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli nielegalny susz, atrapę broni oraz pieniądze na poczet kar.

Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie, zatrzymani zostali przesłuchani. Kryminalni przedstawili im zarzuty. 25-latek z Obornik odpowie za posiadanie i handel narkotykami, grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast 23-letni mieszkaniec Szamotuł usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe