- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Zarzuty za pobicie obcokrajowca dla dwóch mieszkańców Wronek

Polecamy

18 września o godzinie 23:30 policjanci z Wronek interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w parku im. Cyryla Sroczyńskiego we Wronkach doszło do pobicia.

Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn. Jeden z nich, obcokrajowiec, który mieszka obecnie we Wronkach, wymagał pomocy medycznej, a następnie został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż dwóch mieszkańców Wronek w wieku 37 oraz 41 lat dokonało pobicia 28-latka. Wszyscy uczestnicy zajścia znajdowali się pod wpływem alkoholu. 37-latek oraz 41-latek zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony wstępnie określone zostały jako średni uszczerbek na zdrowiu. Po zebraniu przez policjantów niezbędnych materiałów dowodowych w sprawie, zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Przyznali się do zarzucanego czynu – informuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Obecnie policjanci prowadzą czynności, które mają na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Za pobicie polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za drugie z przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -