- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Zarzuty dla mieszkańca gminy Ostroróg za przywłaszczenie telefonu oraz kart płatniczych

O tym, że powiedzenie „znalezione, nie kradzione” może wprowadzać w błąd, mógł się przekonać mieszkaniec gminy Ostroróg. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przywłaszczenie znalezionego telefonu oraz kart bankomatowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą kryminalni z Wronek.

Wczoraj (2 lutego br.) policjanci z Wronek otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu telefonu i dokumentów. Z ustaleń wynikało, iż pokrzywdzona pozostawiła swój telefon komórkowy wraz z kartami do bankomatu na stole w zakładowej stołówce. Gdy zorientowała się, że zapomniała o telefonie, jej mienia już nie było. Zgłosiła się więc po pomoc na Policję.

- Reklama -

Jak się okazało, telefon posiadał system, dzięki któremu został szybko namierzony. Policjanci dotarli więc do potencjalnego podejrzanego. Był nim 59-letni mieszkaniec gminy Ostroróg. W rozmowie z wronieckimi policjantami, mężczyzna przyznał, że przywłaszczył znaleziony telefon wraz z kartami. Oddał mienie funkcjonariuszom, a sam został przesłuchany i usłyszał zarzuty przywłaszczenia znalezionego mienia.

Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe