Zamek w Stobnicy ponownie bohaterem „Magazynu Śledczego Anity Gargas”

2

Budowa zamku w Stobnicy wciąż budzi sporo kontrowersji. Źródłom finansowania inwestycji przyjrzeli się dziennikarze programu „Magazyn Śledczy Anity Gargas”.

Tuż za granicą powiatu szamotulskiego, na sztucznym zbiorniku wodnym w miejscowości Stobnica, powstaje ogromny budynek, który swoją architekturą nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą. Zamek buduje spółka D.J.T z Poznania. Obiekt jest położony na sztucznej wyspie, według założeń ma to być budynek mieszkalny z warstwą usługową. Termin zakończenia tej tajemniczej inwestycji nie jest jeszcze znany.

Inwestycji przyjrzeli się dziennikarze „Magazynu Śledczego”, do jakich wniosków doszli? Zapraszamy do obejrzenia programu.

Olbrzymi zamek, znana marka odzieżowa i raje podatkowe. Ujawniamy źródła finansowania kontrowersyjnej inwestycji w Stobnicy w Puszczy Noteckiej, w obszarze Natura 2000. W jaki sposób firmie Solar udało się sprzedać swoje akcje za 153 miliony złotych? Jaki był dalszy los tych pieniędzy i na czyje konta ostatecznie trafiły? Jaki związek ze sprawą ma duża, poznańska kancelaria prawna?

https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledczy-anity-gargas,18062020,48282411

Zobacz więcej:
0 0 głos
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
kriss kristoferson
kriss kristoferson
18 dni temu

A co marne pismaki interesują się i jakie dziennikarstwo śledcze….skąd ta nazwa??? Od tego jest urzad skarbowy i policja jesli cos nie tak.

tomko
tomko
18 dni temu

Dokładnie.