- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Założył do BMW kradzione tablice i kradł paliwo

Polecamy

Policjanci z Dusznik zatrzymali podejrzanego o kradzieże na stacjach paliw w powiecie szamotulskim.

W lipcu, sierpniu oraz we wrześniu policjanci otrzymali zawiadomienia o kradzieżach paliwa. Do zdarzeń doszło w Sękowie oraz dwukrotnie w Pniewach. Sprawca za każdym razem tankował paliwo za około 250 zł.

Po przeanalizowaniu zgłoszeń przez policjantów z szamotulskiego zespołu ds. wykroczeń, okazało się, iż wszystkie te sprawy łączył jeden samochód. Sprawca poruszał się BMW.  Policjanci ustalili też, iż sprawca posługiwał się tablicami rejestracyjnymi, które pochodziły z kradzieży w Otorowie. To jednak nie pomogło w ukryciu tożsamości złodzieja.

- Reklama -

Policjanci pracujący nad sprawami, dzięki dokonanym ustaleniom natrafili na trop mężczyzny, podejrzanego o niniejsze kradzieże. Wytypowany mężczyzna, to 23-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Został zatrzymany w miniony piątek (15 października br.) przez policjantów z Posterunku Policji w Dusznikach.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z kodeksu karnego. Wszystkie wykroczenia kradzieży zostały połączone w jedną sprawę kryminalną z uwagi na działanie przez podejrzanego w krótkich odstępach czasu w podobny sposób.

Za kradzież 23-latkowi grozić może do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -