Zakład Karny we Wronkach przekazał szpitalowi kolejne maseczki. W zamian dostał maszyny do szycia

0
fot. szer Jolanta Żółkiewska

30 kwietnia do Szpitala Powiatowego w Szamotułach trafiła kolejna partia maseczek ochronnych uszytych przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach.

W ciągu miesiąca wykonaliśmy 5000 maseczek ochronnych, które trafiły do szamotulskiego szpitala powiatowego, gdzie okazały się nieocenionym wsparciem w wypełnianiu codziennych obowiązków przez personel medyczny. Skazani, uczestnicy programu sprzyjającego readaptacji społecznej „POMAGAMY” każdego dnia z coraz większym entuzjazmem szyli maseczki i z radością dzielili się informacją: „Pracujemy coraz sprawniej i wydajniej” – informuje mjr Danuta Zielińska.

Rezultatem pracy więźniów jest kolejna partia 2000 sztuk maseczek, które w piątek przekazano szpitalowi. – Przy okazji dostarczania maseczek z rąk dyrektora szpitala, Pana Remigiusza Pawelczaka otrzymaliśmy nietypowy prezent – niewykorzystywane już w szpitalu maszyny do szycia, które pomogą nam zorganizować kolejne stanowiska pracy. Dobro odpłaca dobrem – to nie slogan, ale praktyka naszego działania! – dodaje mjr Danuta Zielińska.

Zobacz więcej: