-0.2 C
Szamotuły
piątek, 15 stycznia, 2021

Zakład Karny we Wronkach przekazał szpitalowi kolejne maseczki. W zamian dostał maszyny do szycia

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

30 kwietnia do Szpitala Powiatowego w Szamotułach trafiła kolejna partia maseczek ochronnych uszytych przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach.

W ciągu miesiąca wykonaliśmy 5000 maseczek ochronnych, które trafiły do szamotulskiego szpitala powiatowego, gdzie okazały się nieocenionym wsparciem w wypełnianiu codziennych obowiązków przez personel medyczny. Skazani, uczestnicy programu sprzyjającego readaptacji społecznej „POMAGAMY” każdego dnia z coraz większym entuzjazmem szyli maseczki i z radością dzielili się informacją: „Pracujemy coraz sprawniej i wydajniej” – informuje mjr Danuta Zielińska.

Rezultatem pracy więźniów jest kolejna partia 2000 sztuk maseczek, które w piątek przekazano szpitalowi. – Przy okazji dostarczania maseczek z rąk dyrektora szpitala, Pana Remigiusza Pawelczaka otrzymaliśmy nietypowy prezent – niewykorzystywane już w szpitalu maszyny do szycia, które pomogą nam zorganizować kolejne stanowiska pracy. Dobro odpłaca dobrem – to nie slogan, ale praktyka naszego działania! – dodaje mjr Danuta Zielińska.

- Reklama -

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Koronawirus w powiecie szamotulskim. Aktualne dane – 15.01.2021

Przedstawiamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące sytuacji epidemiologicznej m.in. w powiecie szamotulskim. Ile osób zaraziło się ostatniej doby koronawirusem Sars-CoV-2? Koronawirus w Polsce W Polsce w...