- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Zabudowa przyczepy ciężarowej. Na jaką się zdecydować?

Artykuł sponsorowany

Transport rozwija się w dynamicznym tempie i niekiedy trudno jest nadążyć za wyzwaniami, które się z tym wiążą. Jednak dobrze dobrany samochód dostawczy, który odpowiada na wyzwania zmieniającego się świata, pozwoli każdej osobie na zapewnienie jak najefektywniejszych działań i optymalizacji procesu łańcucha dostaw. Dziś można z łatwością zauważyć, że świat aut ciężarowych jest bardzo rozbudowany pod względem możliwości, jakie za sobą niesie. Wyjaśniamy, jakie mamy do dyspozycji rodzaje zabudowy, a także która będzie najlepsza w przypadku naszego biznesu.

Odpowiedzialny wybór zabudowy

Nadwozie samochodów ciężarowych to zwarty zespół części, które w połączeniu ze sobą dają nam funkcjonalny zestaw końcowy – komfortowy, gwarantujący bezpieczeństwo i sporo przestrzeni do załadunku. Każdy pojazd składa się z niezależnych od siebie elementów. Z jednej strony mamy kabinę kierowcy, czyli miejsce zarówno pracy, jak i spoczynku. Z drugiej zaś część odpowiadająca za ładunek towarów. Może to być naczepa, przyczepa czy furgon, ale nie tylko. Możliwości jest naprawdę wiele – np. zabudowy furgonowe przyczep czy

zabudowa skrzyniowa przyczepy ciężarowej, dlatego warto wpierw rozważyć, jakie są nasze potrzeby, a dopiero później podjąć przemyślaną decyzję.

 

Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, zawsze rekomendujemy, aby zwrócić uwagę na to, kto jest producentem wybieranej przez nas zabudowy. To inwestycja w przyszłość, ale także wydajność, dlatego bardzo ważne jest, aby postawić na lidera na rynku, który doskonale zna się na tym, co robi i zapewni nam komfort, który przełoży się na wyniki w pracy. Polecamy zapoznać się z ofertą renomowanej marki Redos, w której każdy przedsiębiorca z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie i swojego biznesu. Wejdź na https://www.redos.pl/ i wybierz idealne rozwiązanie.

Jakie są rodzaje zabudowy samochodów ciężarowych?

Decydujesz się na wybór zabudowy do auta dostawczego? Przed Tobą spory wybór różnorodnych wariantów. Wyjaśniamy, czym się cechuje kilka z nich.

Plandeka

Stanowi ona niewątpliwie najpopularniejszy wybór. Służy do przewozu sporej grupy różnorodnych towarów. Zabudowy plandekowe przyczep ciężarowych pokrywają pojazd tak, że można do niego swobodnie załadować towar zarówno z góry, jak i z tyłu czy boku. Jednocześnie wszystko jest odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi.

Jumbo

Ma zróżnicowany poziom podłogi, co sprawia, że w połączeniu z kołami o małej średnicy, zyskujemy większą pojemność naczepy i wysokość ładowną.

Furgon

Zabudowy furgonowe przyczep to bardzo wygodne rozwiązanie, które ma zamkniętą przestrzeń załadunkową dającą bezpieczeństwo. Przy tym kierowanie takiego samochodu porównywane jest z autami osobowymi, co gwarantuje sporą wygodę kierowcy w trakcie pracy. Furgon to sztywne ściany oraz dach i odchylane drzwi tylne. Wielokrotnie pojazdy wyposażone są również w przesuwane czy odchylane drzwi boczne. Więcej o zabudowie furgonowej przeczytasz na stronie producenta Redos – https://www.redos.pl/zabudowy-furgonowe/.

Chłodnia

Jest specyficznym rodzajem samochodu ciężarowego. Naczepa pozwala utrzymywanie kontrolowanej temperatury w zakresie od +30 do -30°C. Na ścianie czołowej można znaleźć agregat chłodniczy, który stanowi centrum dowodzenia. 

Skrzynia

Nie można zapominać, że istnieje także zabudowa skrzyniowa przyczepy ciężarowej. To osobno wydzielona strefa na załadunek oraz kabina kierowcy. Skrzynia ładunkowa otwarta jest z góry, więc można ją wykorzystywać do transportu ładunków masowych, często koniecznych przy pracach budowlanych. Skrzynia ma podłogę, otwierane burty i tylną klapę.

Artykuł sponsorowany

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -