- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
czwartek, 8 grudnia, 2022

Czym są progresywne systemy centralnego smarowania?

Artykuł sponsorowany

 

Progresywne systemy centralnego smarowania zyskują popularność ze względu na prostotę użytkowania i wysoką funkcjonalność. Czym właściwie są, jak pracują i gdzie znajdują zastosowanie?

Jak działa progresywny system centralnego smarowania?

Progresywne systemy centralnego smarowania są właściwym wyborem do małych i średnich maszyn, które wymagają ciągłego smarowania i są zasilane przez pompy o jednym wylocie. Praca systemu progresywnego polega na tym, że przesunięcie kolejnego tłoczka ze środkiem smarnym odbywa się dopiero wtedy, gdy poprzedni tłoczek wykona pełen ruch, a wynika to z konstrukcji rozdzielacza. Podczas pracy pompy środek smarujący jest rozprowadzany równomiernie pod wysokim ciśnieniem. W momencie zatrzymania pracy pompy, tłoki zatrzymują się w swoich pozycjach, a następnie rozpoczynają działanie w tym samym miejscu. Zapewniają ciągłe dostarczanie środka przez tak długi czas, jak pracuje pompa. Regulacja całego układu odbywa się podczas bieżącej eksploatacji urządzenia.

 

Jakie zalety mają progresywne systemy centralnego smarowania? Są często wykorzystywane ze względu na:

  • nieskomplikowaną budowę,
  • prosty sposób kontroli,
  • niezawodne funkcjonowanie,
  • możliwość rozbudowy,
  • niską wrażliwość na wahania temperatur.

 

Progresywne systemy centralnego smarowania są odpowiednim wyborem do różnorodnych urządzeń, rozpoczynając od pralek, poprzez autobusy, koparki, kombajny, maszyny rolnicze, samochody ciężarowe, aż po generatory turbin wiatrowych.

Jaką rolę pełni pompa centralnego smarowania w systemie progresywnym?

Do prawidłowego działania systemów progresywnych niezbędne są odpowiednie pompy centralnego smarowania, które stanowią źródło ciśnienia. Jak wybrać najlepszą z nich? Zwróć uwagę na parametry, takie jak: wydajność, ciśnienie robocze i ciągłość podawania środka smarnego. Pompy różnią się napędem. Możemy wybierać spośród modeli ręcznych, mechanicznych, hydraulicznych, elektrycznych i pneumatycznych. Do progresywnych systemów smarowania używa się pomp elektrycznych, pneumatycznych, w niektórych przypadkach – ręcznych.

 

Pompy centralnego smarowania połączone są z rozdzielaczem za pomocą odpowiedniego przewodu. Rolą rozdzielacza jest stopniowe uwalnianie środka smarnego. Jego ilości są mniejsze niż zalecane przy ręcznym smarowaniu, co wpływa na zmniejszenie ilości zużytego środka i przekłada się na korzyści dla środowiska. Nie wpływa to na zmniejszenie wydajności układu, a wręcz przyczynia się do efektywniejszej pracy. W przypadku systemów progresywnych konieczne jest zastosowanie rozdzielacza progresywnego, czyli tłoczkowego.

 

Jeżeli szukasz pomp centralnego smarowania, które wyróżnia długa żywotność, niezawodność działania i prosta budowa, sprawdź ofertę marki TriboTec. To producent z wieloletnim doświadczeniem, który tworzy produkty dostosowane do oczekiwań wielu klientów. Na ich wytrzymałość wpływa przede wszystkim jakość zastosowanych podzespołów, które są odporne na trudne i zmienne warunki pracy. Postaw na nowoczesny sprzęt z gwarancją producenta. TriboTec wybiera najlepsze rozwiązania technologiczne. Oferuje także wszystkim klientom profesjonalne wsparcie w zakresie wyboru odpowiedniej pompy centralnego smarowania, chcąc zapewnić użytkownikom najwyższy poziom zadowolenia.


Artykuł sponsorowany

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -