- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier. Trzeci raz w tym samym lokalu

Policjanci z Szamotuł i z Wronek oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego z Poznania zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. To już trzecie takie działania we Wronkach w krótkim odstępie czasu. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Szamotulscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco współpracują z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu. Dzięki tej współpracy, trzykrotnie, w krótkich odstępach czasu funkcjonariusze wspólnie uderzyli w przestępczość związaną z nielegalnym udostępnianiem automatów do gier hazardowych.

- Reklama -

Wczoraj szamotulscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi z Wronek oraz z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego wkroczyli do wytypowanego wcześniej lokalu, gdzie miały znajdować się nielegalne automaty. Był to ten sam lokal, w którym zabezpieczono automaty w dniu 19 września oraz 21 sierpnia br. Podejrzenia, iż proceder nielegalnych gier hazardowych nadal trwa, potwierdziły się.

W pomieszczeniu znajdowało się 5 automatów do gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wstępnie oszacowane straty skarbu państwa wycenione zostały na około 500 tysięcy złotych. W sumie w niniejszym lokalu, w ostatnim czasie policjanci zabezpieczyli 15 automatów do gier hazardowych.

Sprawa jest szczegółowo wyjaśniana w ramach dalszego postępowania, które prowadzić będą funkcjonariusze urzędu celno-skarbowego.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Karę ponieść mogą zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub bez zezwolenia grozi do 3 lat więzienia.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

  1. Poprostu się czepiają .. Koncesja jest wszystko legalne ale sąsiad ma nie pokoleji w głowie i zgłasza Czego ci ludzie zazdroszczą .

    • gdyby koncesja była to by się nie czepiali i nie zabezpieczali ich. teraz automaty mogą być tylko w lotto lub w kasynach

  2. Ahhh Policja 😉 zajmuje się Tym czym nie ma a to mieszkańców proszą później o pomoc bo sami z Niczym nie mogą sobie poradzić. A co… jeśli urządzenia nie są hazardowe? A firma płaci podatki? Śmieszne to wasze działanie i kopanie pod kimś dołków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe