- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Z Baborówka na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020

Na walnym zjeździe w Bahrajnie Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) ogłosiła, że podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 rozegrana zostanie eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dla zawodników z grupy C, do której należą państwa z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji Środkowej, to jedna z dwóch możliwości zdobycia kwalifikacji do Igrzysk.

— Zabiegaliśmy o przyznanie nam prawa do organizacji eliminacji olimpijskiej, bo wierzymy, że stwarza to ogromną szansę dla polskich zawodników na zdobycie awansu do Igrzysk i utworzenia drużyny. Ostatnio miało to miejsce podczas IO w Atlancie w 1996 roku. — mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów — Taka decyzja Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej to dla nas jako organizatorów także ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu organizacyjnego zawodów w Baborówku — dodaje. Dla zawodników z grupy C drugą możliwością zdobycia kwalifikacji olimpijskiej są Mistrzostwa Europy 2019, które odbędą się w niemieckim Luhmuehlen w sierpniu 2019 roku.

Eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostanie rozegrana w ramach konkursu CCI4*-L. W próbie terenowej tego konkursu zawodnicy i konie będą mieli do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans 6000m, w czasie którego wykonać będą musieli do 40 skoków.

- Reklama -

W ramach klasyfikacji drużynowej konkursu CCI4*-L podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zawodnicy będą walczyć o bezpośredni awans do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, a prawo startu otrzyma tylko najlepsza drużyna.

W Baborówku po raz kolejny będziemy mogli spodziewać się rywalizacji najlepszych zawodników, którzy przyjadą walczyć nie tylko o awans do Igrzysk Olimpijskich. Organizatorzy potwierdzają, że dzięki wsparciu mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza łączna pula nagród finansowych podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 ponownie wyniesie 425 000 PLN.

Prócz konkursu CCI4*-L podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w dniach od 23 do 26 maja 2019 roku rozegrane będą konkursy CCI3*-S, CCI2*-S oraz konkurs dla młodych koni CCIYH2*-S. Organizatorzy jak co roku przygotowują także bogaty program pozasportowy, a wstęp dla publiczności na Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 jest wolny.

WKKW jest jedną z trzech konkurencji jeździeckich (razem z ujeżdżeniem i skokami przez przeszkody), które będzie mogła oglądać publiczność w stolicy Japonii. Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

Więcej informacji www.festiwal.baborowko.pl. fot. M&R Photo (na zdjęciu Oliver Townend)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe