- Reklama -
18.2 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

XII Szamotuły Samsung Półmaraton za nami!

Wczoraj odbyła się jedna z największych imprez biegowych w naszym regionie – XII Szamotuły Samsung Półmaraton.

Piękna pogoda i dobra atmosfera przywitała biegaczy, którzy w niedzielę 9 czerwca pojawili się w Szamotułach. Szamotulski półmaraton organizowany przez Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe, odbył się pierwszy raz w historii w czerwcu, a klasycznie już jego start poprzedził bieg rodzinny, w którym wystartowały 74 osoby. Na dystansie 555 metrów wręczono dwie nagrody niespodzianki w postaci lodówek za pierwsze i ostatnie miejsce, a szczęśliwcami byli Jan Tecław oraz Maja Nożewnik.

Po krótkiej przerwie oficjalnie przywitali biegaczy minister Krzysztof Paszyk, starosta Beata Hanyżak, burmistrz Szamotuł Piotr Michalak, przedstawiciele głównego sponsora firmy Samsung – Danuta Kaszkowiak i Damian Kowalski, dyrektor biegu Rafał Krzykała, prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka oraz Dyrektor ZDP Sylwia Kosicka. Równo o godzinie 11 na trasę wyruszyło 346 półmaratończyków, prowadzonych przez służby zabezpieczające oraz samochód partnera biegu – dealera KIA Delik.

- Reklama -

Najszybszy na mecie okazał się Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy, który wygrał z czasem 1:10:11, tuż za nim zameldował się na mecie Ukrainiec Dymytro Didovodiuk ze stratą dwóch sekund. Trzeci na mecie pojawił się Bartosz Romaniku ze Wschowy ze stratą 3 minut i 43 sekund. Wśród pań triumfowała Ukrainka Nataliia Semenovych z czasem 1:21:24, drugie miejsce zajęła Katarzyna Chojnacka z Środy Wielkopolskiej z czasem 1:25:10, a trzecie Joanna Wasielak ze Swarzędza z czasem 1:29:46. Na pierwsze trójki, podobnie jak na najszybszych pracowników firmy Samsung oraz najszybsze biegaczki i biegaczy z Gminy Szamotuły i Powiatu Szamotulskiego, czekały lodówki, natomiast dla zwycięzców klasyfikacji wiekowych drobne nagrody finansowe. Wszyscy uczestnicy, którzy dotarli na metę mogli zawiesić medal z motywem pary szamotulskiej, który współtworzył lokalny artysta Jarosław Kałużyński

Warto zaznaczyć, że klasyfikację 75+ wygrał legendarny biegacz z Szamotuł Stefan Dobak! Tegoroczna impreza była elementem Szamotuły Samsung Festiwal Sportowo-Edukacyjny, w którego skład wchodziły także sobotnie Mistrzostwa Polski w Ringo oraz Szamotulska Nocna Piątka. Podczas niedzielnego eventu dzieci mogły także korzystać z przygotowanych dla nich animacji i atrakcji sportowych w postaci 25 metrowego zamku, a także ze zajęć strefy Lego projektantów przyszłości, w której każdy otrzymywał atrakcyjne nagrody.

Już w poniedziałek czeka nas także konkurs na profilu biegu, w którym to wy zadecydujecie, które z Kół Gospodyń Wiejskich otrzyma lodówkę firmy Samsung, rywalizować będą ze sobą KGW z Brodziszewa oraz Lulinka.

Składamy podziękowania dla służb zabezpieczających, wolontariuszy ze szkół w Szamotułach oraz Wronkach, wszystkich sponsorów i partnerów, pracowników Centrum Sportu Szamotuły, spikerów, Klubu Biegacza w Szamotułach, Wam drodzy biegacze i kibice oraz wszystkim, których nie sposób wymienić – informują organizatorzy.

Zwycięzcy klasyfikacji

Klasyfikacja firmy Samsung

1. Dorota Borucka – Wronki

2. Maciej Soloch – Wronki

K18 – 1. Halina Rasińska – Plewiska

K30- 1. Aga Butja -Rogoźno

K40- 1. Jagoda Howil – Poznań

K50 –1. Beata Rykała – Kościan

K60 – 1.Jadwiga Duda- Krzemieniewska – Szamotuły

M18 – 1. Mikołaj Bogusz – Poznań

M30 – 1. Mikołaj Szymkowiak – Czempiń

M40 – 1. Waldemar Kukuła – Czerlejenko

M50 – 1. Piotr Cieszyński – Poznań

M60 – 1. Robert Antczak – Poznań

M70 – 1. Tadeusz Razik – Rawicz

M75 – 1. Stefan Dobak – Szamotuły

Klasyfikacja Gminy Szamotuły

1. Violetta Maciołek – Lipnica

2. Hubert Czarnogórski – Otorowo

Klasyfikacja Powiatu Szamotulskiego

1. Izabela Rutkowska -Kaźmierz

2. Maciej Soloch – Wronki

fot. Andrzej Olszanowski
fot. Andrzej Olszanowski
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe