- Reklama -
2.3 C
Szamotuły
czwartek, 2 grudnia, 2021

Wypadki w Szamotułach i w Gaju Małym. Kolejne osoby trafiły do szpitala

Polecamy

Na drogach powiatu szamotulskiego doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Trzy osoby trafiły do szpitala.

W sobotę, 10 lipca o godzinie 18.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Szamotuły na ul. Zamkowej.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Szamotuły, policję i pogotowie ratunkowe. -Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w tył motocykla. Kierujący i pasażerka motocykla zostali poszkodowani. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje PSP Szamotuły.

- Reklama -

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

fot. PSP Szamotuły (asp. Marek Greczka)

Do kolejnego zdarzenia doszło zaledwie kilka godzin później. 11 lipca o godzinie 3.08 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Gaj Mały.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył prawym bokiem w drzewo. Kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu – lekko ranny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje dyżurny KP PSP Szamotuły.

Kierowca pojazdu został przetransportowany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z PSP Szamotuły, policja i zespół ratownictwa medycznego.

fot. PSP Szamotuły (asp. Marek Greczka)
fot. PSP Szamotuły (asp. Marek Greczka)
  1. Stary całe życie jeździł po pijaku , a teraz młody idzie śladami ojca. Genów nie oszukasz albo głupoty!

    • Na głupotę ludzką nie ma granic. Po tym naszym zdazeniu niczego się nie nauczył. Beszczelnie na moich oczach osoby poszkodowanej odebrał auto zatrzymane z parkingu policyjnego, wsiadł bez uprawnień za kierownicę i usiłował odjechac. Nie pozwoliłam na to wzywając patrol. Facet wyraźnie za nic ma prawo i żadnej lekcji z życia nie zapamiętał.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -